https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzowie z podwórka

Na boisku przy Gminnym Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu odbyła się IV edycja Podwórkowej Ligi Mistrzów. W turnieju udział wzięło 15 drużyn, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: do 14 lat i powyżej 15 lat, a liczba zawodników przekroczyła 100.
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 
W kategorii do 14 lat rozegrano mecze w dwóch grupach, z których do finałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. W grupie A najlepsi okazali się FC Owoce i Kanibale, natomiast w grupie B: Szlachta i Górnik Nowe Miasto. Drużyna Szlachty zapewniła sobie awans, dzięki wygranej w dodatkowych rzutach karnych. W półfinałach najlepsi okazali się Górnik Nowe miasto i Szlachta. Mecz o trzecie miejsce wygrali chłopcy z drużyny FC Owoce, którzy rok temu również byli finalistami jako FC Warzywno. Bezkonkurencyjni w tym dniu byli piłkarze Górnika Nowe Miasto, pokonując w finale drużynę Szlachty, aż 5:1.
W kategorii powyżej 15 lat wystartowało 9 drużyn rozstawionych w trzech grupach. Z każdej grupy awansowała jedna najlepsza drużyna do grupy finałowej. Z grupy A awansował KS Korki, z grupy B Górnik Nowe Miasto, a z grupy C awansowała Costarica. W grupie finałowej rozegrano mecze w systemie każdy z każdym. Emocji nie brakowało, gdyż ostatni mecz rozstrzygał kolejność miejsc na podium. Warto podkreślić, że drużyna KS Korki, to również ubiegłoroczni finaliści turnieju. Turniej w tej kategorii wygrali piłkarze Górnik Nowe Miasto, drugie miejsce zapewniła sobie drużyna KS Korki, a trzecie wywalczyła Cosatarica.
Turniej zorganizowano przy współpracy Fundacji „Z Całego Serca” i RWS „Stary Zdrój”. Medale i nagrody wręczył zawodnikom Anatol Szpur, wiceprzewodniczący zarządu fundacji.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty