Sypnęło medalami

Pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy medal zdobyli zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór w Mistrzostwach Polski w Biathlonie Letnim w Czarnym Borze. W rywalizacji seniorek trzy pierwsze miejsca zajęły w każdej konkurencji nasze olimpijki z Soczi.

W sobotę rozgrywane były biegi indywidualne. Na najwyższym stopniu podium stanęło czworo zawodników z UKN Melafir: Wojciech Janik (młodzik młodszy), Przemysław Pancerz (młodzik), Paulina Król (juniorka młodsza) i Bartłomiej Filip (junior młodszy). Złoty medal wywalczył czarnoborzanin Mateusz Janik (junior), który reprezentuje AZS AWF Wrocław, który zajął także 4 miejsce w rywalizacji seniorów i wyprzedził innego zawodnika pochodzącego z Czarnego Boru – Krzysztofa Pływaczyka (BKS WP Kościelisko), który zajął 7 miejsce.
Najwięcej emocji budziła jednak rywalizacja seniorek, w której startowały reprezentantki Polski na igrzyska olimpijskie w Soczi. Wygrała Weronika Nowakowska – Ziemniak (AZS AWF Katowice), druga była Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), trzecie miejsce zajęła Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), a Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) zajęła piątą lokatę.
W niedzielę rozgrywane biegi masowe seniorów i seniorek oraz biegi sztafetowe. W biegu masowym juniorów zwyciężył Mateusz Janik, wśród seniorów po raz drugi triumfował Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), a piąte miejsce zajął Krzysztof Pływaczyk. W rywalizacji seniorek w biegu masowym triumfowała Monika Hojnisz, a kolejne miejsca zajęły: Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska – Ziemniak i Magdalena Gwizdoń.
W rywalizacji sztafet UKN Melafir Czarny Bór zajął 2 miejsce w rywalizacji juniorów młodszych (Karol Turek, Bartłomiej Filip i Robert Szczepaniak), 4 miejsce wśród młodzików (Damian Marczak, Wojciech Filip, Przemysław Pancerz), 2 miejsce w biegu młodzików młodszych (Wojciech Janik, Mateusz Gierczyk, Filip Kliś), 2 miejsce w zmaganiach młodziczek (Paulina Wąsala, Paulina Baraniec, Sara Filip) oraz 4 miejsce wśród młodziczek młodszych (Martyna Dybiec, Martyna Poręba, Emilia Rolka).
W poniedziałek rozgrywane były biegi sprinterskie. W rywalizacji młodzików młodszych triumfował Wojciech Janik, a jego klubowy kolega z UKN Melafir – Mateusz Gierczyk – zajął 3 miejsce. W biegu juniorek młodszych Paulina Król zajęła 6 lokatę, a Mateusz Janik zajął 5 miejsce wśród seniorów i 3 wśród juniorów.
– Naszemu zawodnikowi zabrakło zaledwie 12 sekund do zdobycia złotego medalu w obu kategoriach – powiedział portalowi sport.db20120.pl wałbrzyszanin Jerzy Szyda, trener biathlonistów AZS AWF Wrocław i członek zarządu Polskiego Związku Biathlonu.
A w rywalizacji seniorek po raz trzeci medale wywalczyły olimpijki z Soczi. I znów triumfowała Hojnisz przed Pałką i Nowakowską – Ziemniak, a Gwizdoń tym razem zajęła 5 miejsce.
– W tamtym roku byłam zaskoczona, a w tym, roku wiedziałam, że Czarny Bór stać na wspaniałe przygotowanie mistrzostw i nie zawiodłam się. Atmosfera, przygotowanie i organizacja były znakomite – powiedziała portalowi sport.db2010.pl Monika Hojnisz.