https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bike Arena Parkowa Góra

Bike Arena Parkowa Góra jest miejscem szczególnym na mapie tras rowerowych gminy Mieroszów. Obiekt powstał głównie z myślą o rowerzystach, ale znajdują się tu również inne liczne atrakcje: jak siłownia zewnętrzna, parki, estrada, miejsca do wypoczynku czy ścieżki spacerowe. Na atrakcyjność tego miejsca wpływają również dogodna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego centrum Mieroszowa oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze. W niewielkiej odległości znajdują się parkingi, sklepy i baza gastronomiczna. Miejsce to stanowi również doskonałą bazę wypadową w liczące blisko 100 km górskie trasy rowerowe oraz liczne okoliczne atrakcje turystyczne.
 
bike arena mieroszow
 
Na projekt Bike Arena składa się kilka wzajemnie uzupełniających się elementów. Najważniejsze z nich to: trasy rowerowe typu enduro, wytyczone w oparciu o naturalne ukształtowanie terenu na zachodnim zboczu Parkowej Góry. Trasy te stanową świetną bazę treningową dla dynamicznie rozwijającego się na tym terenie nurtu enduro MTB.
Tor rowerowy pumptrack stwarza natomiast możliwości trenowania techniki jazy, rozwijając koordynację ruchową i zmysł równowagi. Składa się on z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w taki sposób, aby możliwe było utrzymanie prędkości bez pedałowania. Miłośnicy turystyki rowerowej znajdą tu również klasyczną ścieżkę rowerową oraz wielofunkcyjny plac pokazów rowerowych. Zgodnie z koncepcją, obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby mogli z niego korzystać zarówno rowerzyści zaawansowani technicznie jak i osoby uprawiające kolarstwo rekreacyjne.
Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu „Rozwój infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w strefie pogranicza Broumovsko – Mieroszowskiego III etap”, w partnerstwie z miastem Mezimesti. Projekt jest kontynuacją wcześniejszych działań, zmierzających do stworzenia wspólnej, polsko – czeskiej oferty turystycznej zlokalizowanej na pograniczu. Jego realizacja wpłynie na wzrost konkurencyjności i atrakcyjności turystycznej regionu. Przyczyni się również do złagodzenia skutków peryferyjnego położenia tych terenów i wzmocnienia spójności pogranicza.
Ważnym elementem oferty turystycznej skierowanej dla rowerzystów jest również polsko – czeska ścieżka rowerowa Golińsk – Nowe Siodło – Viżnov – Starostin. Odcinki wybudowane od podstaw są typowymi ścieżkami rowerowymi o utwardzonej nawierzchni. Trasa nie posiada dużych przewyższeń i jest stosunkowo łatwa, w związku z czym cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród rodzin i osób bez dobrego przygotowania kondycyjnego. Ścieżka stanowi dogodny szlak dojazdowy od strony polskiej do kąpieliska w Mezimesti.
(RED)

REKLAMA

Click Here