https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Decyzja w piątek

– Umówiłem się z trenerem Andrzejem Polakiem na najbliższy piątek. Wtedy zapadnie ostateczna decyzja, czy będzie dalej prowadził nasz zespół – powiedział portalowi sport.db2010.pl Tomasz Jakacki z zarządu piłkarskiego Górnika Wałbrzych.
 
SONY DSC
 
Przypomnijmy: Andrzej Polak został trenerem piłkarzy Górnika Wałbrzych 13 maja tego roku (zastąpił Macieja Jaworskiego).
– Umowa została podpisana do końca tego sezonu. Jeśli zespół utrzyma się w II lidze, to zostanie przedłużona – powiedział na konferencji prasowej Mariusz Gawlik, prezes Górnika.
Pod wodzą nowego szkoleniowca wałbrzyszanie utrzymali się w II lidze, zajmując 6 miejsce w grupie zachodniej. Z trenerem Polakiem na ławce Górnik rozegrał 5 spotkań: przegrał 0:1 z UKP w Zielonej Górze, zremisował w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią i w Wałbrzychu z Odrą Opole 1:1, a wygrał na własnym boisku z Rakowem Częstochowa 2:0 i w Poznaniu z Wartą 1:0.
Okazuje się jednak, że pozostanie trenera Polaka w Wałbrzychu nie jest wcale takie oczywiste. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu ciągną się już drugi tydzień.
– Spotkaliśmy się z trenerem we środę na kolejnych rozmowach. Na ostateczną decyzję umówiliśmy się na piątek po Bożym Ciele – powiedział portalowi sport.db2010.pl Tomasz Jakacki z zarządu Górnika.
Dlaczego te rozmowy się przedłużają? Czy rozbieżności dotyczą spraw finansowych, a może kadrowych?
– I jednych i drugich. Wiadomo, że nie jesteśmy bogatym klubem i bardzo ostrożnie wydajemy każdą złotówkę. Trener przedstawił swoje warunki, a my swoje, które są na miarę naszych możliwości. Mam nadzieję, że po środowych rozmowach trener Andrzej Polak zdecyduje się kontynuować pracę z naszym zespołem – dodał Tomasz Jakacki.
(RAD)

REKLAMA

Click Here