https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na podium we Francji

Drużyna młodzików Górnika Wałbrzych, w składzie : Patryk Binkowski, Domink Igałowicz, Oskar Przepiórzyński, Patryk Woźniak, Kacper Wojakiewicz, Patryk Rękawek, Antoni Zaoziński, Bartłomiej Siwiński, Aleksander Rokosz, Piotr Chałupka, Dominik Klechowicz oraz Filip Krupa pod przewodnictwem trenera Janusza Przybyły, podobnie jak w zeszłym roku zajęła bardzo wysokie, trzecie miejsce w turnieju DLT we Francji.
 
SONY DSC
 
W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn ( z Francji, Belgi, Węgier, Polski oraz reprezentacja z Martyniki). W grupie wałbrzyszanie zagrali z: reprezentacją Martyniki – CC Fort DE France (zwycięstwo 4:1 po bardzo dobrym meczu), USM Waziers (przegrana 0:3) oraz ST Fresnois (zwycięstwo 6:1).
– Dzięki uzyskanym wynikom Górnik zajął drugie miejsce w grupie, co dało awans do fazy play-off. W ćwierćfinale zagraliśmy ze zwycięzcą grupy B czyli z drużyną CAUDRY, z którą po zaciętym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 2:1. W półfinale na naszej drodze stanęli, jak się później okazało, zwycięzcy całego turnieju, drużyna US Muubeuge. Po zaciętym meczu oraz w dość pechowo straconej bramce przegraliśmy 0:1, choć wcale nie byliśmy gorszą drużyną. W meczu o trzecie miejsce znów spotykaliśmy się z zespołem, z którym przegraliśmy, w fazie grupowej USM Waziers. Po bardzo dobrym meczu wygraliśmy 2:1 i ostatecznie zajęliśmy bardzo dobre, 3 miejsce – relacjonują przedstawiciele Górnika.
Dzień później drużyny trampkarzy  oraz młodzików wraz z drużyną juniorską Gryfu Świdnica zwiedzały stolicę Francji – Paryż. Odwiedzili m.in. katedrę Notre Dame, Łuk Triumfalny oraz wieżę Eiffla. Drużyna trampkarzy, pod kierunkiem Arkadiusza Nowomiejskiego, startowała w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Cambrai, gdzie udało jej się zająć 13. miejsce.
(RED)

REKLAMA

Click Here