https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wojownicy na medal

Ponad 150 zawodników z 38 klubów z całej Polski przez dwa dni walczyło o najcenniejsze trofea Mistrzostwa Polski Muaythai w Świebodzicach. Zawodnicy Fight Club Warriors Wałbrzych zdobyli złoty i srebrny medal.
 
radek fasciszewski
(fot. http://ww.mtwarriors.pl)
Polski Związek Muaythai powierzył organizację OSiR w Świebodzicach oraz klubom KO Gym Świebodzice i Fight Club Warriors Wałbrzych. W sobotę na dwóch ringach odbyło się 75 pojedynków eliminacyjnych w 33 kategoriach, dzieci, kadetów, juniorów i seniorów. Niedziela to walki półfinałowe i finałowe, a późnym popołudniem odbyła się gala finałowa, na której mogliśmy dopingować zawodników w siedmiu wybranych finałach.
– Jeszcze żadne mistrzostwa nie stały na tak wysokim poziomie. Świadczą o tym bardzo wyrównane, mocne i prowadzone w szybkim tempie walki, kończące się najczęściej w pełnym wymiarze czasu. W wielu pojedynkach do samego końca trudno było wskazać jednogłośnie zwycięzcę – relacjonuje Krzysztof Grajek z Fight Club Warriors Wałbrzych.
W mistrzostwach udział wzięło 3 zawodników z Fight Club Warriors Wałbrzych: Damian Sobań (senior, kategoria do 71kg), Radosław Faściszewski (junior, kategoria do71kg) i Konrad Sejda (junior, kategoria do 81kg).
– Kategoria Damian była najliczniejszą z pośród wszystkich kategorii wagowych w tych zawodach. W pierwszej walce nasz zawodnik trafił na niepokonanego w tym roku Adam Trzpiołe z klubu Serafin Warszawa. Pierwsza runda przebiegała pod dyktando zawodnika z Warszawy. W drugiej walka zaczęła być bardziej wyrównana i widać było że Damian zaczął wierzyć w możliwość zwycięstwa. W trzeciej rundzie, mimo uzyskania przewagi ,Damian nie zdążył odrobić straconych wcześniej punktów i musiał uznać wyższość rywala. Nad naszym kolejnych zawodnikiem, Radkiem, tym roku wisiała swojego rodzaju klątwa. Mimo kilku bardzo dobrych i wyrównanych walk, na turniejach krajowych, nie potrafił on przekuć je w zwycięstwo. Determinację do zmiany tej tendencji widać już było na treningach, w których poprawiał wszystkie niedociągnięcia techniczne, siłowe i wytrzymałościowe. Przełożyło się to na dwie świetne walki podczas mistrzostw, które jednogłośnie wygrał nasz zawodnik, zdobywając tytuł mistrza Polski w kategorii junior do 71 kg. Bardzo dobrze wypadł również nasz kolejny junior – Konrad Sejda, zdobywając wicemistrzostwo Polski w kategorii junior do 81 kg. Zdecydowanie wygrał pierwszą swoją walkę, posyłając w trzeciej rundzie swojego przeciwnika na deski. W finale nie, odpuszczając na krok pola swojemu wyższemu i cięższemu przeciwnikowi, pokazał wielki charakter. Niestety, ku naszemu zaskoczeniu, w ocenie sędziów zwycięzcą walki został przeciwnik ze Stargardu. Podczas zawodów odbyła się zbiórka środków czystości pod nazwą „Czysty Aniołek”, którą zorganizował trener kadry seniorów Rafał Simonides. W imieniu Domu Dziecka na wałbrzyskim Gaju bardzo dziękuję wszystkim klubom za tak dużą ilość darów – Krzysztof Grajek.
(RED)

REKLAMA

Click Here