Przeszli Wartę i zostali w II lidze

Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali w Poznaniu Wartę 1:0, czym zapewnili sobie utrzymanie w II lidze! Podopieczni trenera Andrzeja Polaka zakończyli sezon na 6 miejscu.

Wałbrzyszanie do utrzymania w II lidze potrzebowali punktu.
– Jak będziemy grali o remis, to przegramy. Dlatego jedziemy do Poznania po zwycięstwo, choć atmosfera jest bardzo nerwowa i napięta – powiedział portalowi sport.db2010.pl Marek Wojtarowicz, obrońca Górnika.
Upał mocno dał się we znaki piłkarzom obu zespołów i miał wpływ na obraz gry. Sytuacji do zmiany bezbramkowego wyniku było niewiele: w 16 min. Maruniak nie trafił do pustej bramki Górnika; w 43 min. Jaroszewski obroni strzał głową Spławskiego, a tuż przed przerwą Bukić obronił uderzenie z rzutu wolnego autorstwa Wepy. Doping głośnej grupy wałbrzyskich kibiców doczekał się rewanżu ze strony piłkarzy Górnika w 57 min. Radziemski przeprowadził rajd z piłką przez połowę Warty, po czym dograł do Śmiałowskiego, a ten nie dał Bukiciovi szans na obronę. Potem podopieczni trenera Andrzeja Polaka umiejętnie rozbijali ataki rywali i utrzymali do końcowego gwizdka skromne prowadzenie. Warto dodać, że było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Górnika w rundzie wiosennej.
Wynik z Poznania sprawił, że do III ligi zdegradowany został Raków, który na własnym boisku tylko zremisował z Bytovią 0:0 (a do utrzymania potrzebował swojej wygranej i porażki Górnika lub Kluczborka).

Warta Poznań – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Śmiałowski (57). Żółte kartki: Gregorek, Czerniejewicz, Goliński oraz Zinke, Rytko. Sędziował: Michał Grocki.
Warta: Bukvić – Ł. Jasiński, Czerniejewicz (77. Goliński), Grzesiek (85. Ciupa), Nowak – Gregorek, Chromiński (58. Marciniak), Maruniak (62. Piceluk), Onsorge – Spławski, D. Jasiński.
Górnik: Jaroszewski – G. Michalak (80. Moszyk), Wepa, Śmiałowski, Wojtarowicz – Zinke, Szuba, Sawicki, D. Michalak – Radziemski (76. Rytko), Bartkowiak (85. Krzymiński).

1.         Chrobry Głogów                    34        68        55-17
2.         Bytovia Bytów                                   34        62        55-30
3.         Zagłębie Sosnowiec               34        59        41-28
4.         Błękitni Stargard Szczeciński 34        55        58-40
5.         MKS Kluczbork                     34        52        57-46
6.         Górnik Wałbrzych                 34        52        40-36
7.         Rozwój Katowice                   34        52        40-36
8.         Warta Poznań                         34        51        52-50
9.         Polonia Bytom                                   34        49        45-34
10.       Raków Częstochowa              34        48        44-40
11.       Gryf Wejherowo                    34        45        52-49
12.       Odra Opole                            34        43        36-40
13.       Ruch Zdzieszowice                34        41        50-52
14.       Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 34        38        32-43
15.       Calisia Kalisz                         34        36        39-57
16.       UKP Zielona Góra                 34        34        37-51
17.       Jarota Jarocin                         34        32        31-56