https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzowie Muay Thai w Świebodzicach

Polski Związek Muaythai przyznał organizację Mistrzostw Polski Muay Thai OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Miasto, z którego wywodzi się Mariusz Cieśliński, czyli zawodowy mistrz świata w boksie tajskim, będzie areną zmagań najlepszych kickboxerów w Polsce.
 
muay thai
 
Mauy Thai, czyli boks tajski wywodzi się z XIII wieku. Według legendy czterej wojownicy Jatubaht, którzy ochraniali królewskiego słonia po stracie broni musieli używać do obrony Muay Thai. Muay Thai to nie tylko styl walki, to styl życia. U swoich źródeł był silnie zrytualizowanym i przesyconym elementami religijnymi, stylem obejmującym taniec przed walką (waikhru) oraz rytualne metody treningowe. Do tej pory walka toczy się przy tradycyjnych rytmach tajskiej muzyki.
Jest to styl rozgrywany w stójce. Formułą walki jest wyłącznie full-contact, gdzie ciosy zadaje się z pełną siłą. Cechami wyróżniającymi boks tajski na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami Tego rodzaju uderzenia niejednokrotnie skutkują szybkimi nokautami. W boksie tajskim kładzie się również szczególny nacisk na używanie niskich kopnięć okrężnych tzw. low-kicków. Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu.
Mistrzostwa odbędą się w dniach  6-8.06.2014 r. w Hali OSiR Świebodzice przy ul. Mieszka Starego 6. Do nabycia są już bilety na Finały Mistrzostw Polski Muaythai, które odbędą się 8 czerwca o godzinie 16:00. Bilety można kupić w sekretariacie OSiR Świebodzice w godzinach od 8:00 do 16:00. Bilet (normalny) nie tylko da możliwość uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu, jakim są Finały Mistrzostw Polski Muaythai, ale także stanowi kupon na zabieg kosmetyczny o wartości 100 zł w Salonie Urody Dr Baumann w Wałbrzychu. Każdy bilet weźmie także udział w losowaniu dziesięciu dwuosobowych biletów na spływ pontonowy Przełomem Bardzkim ufundowany przez Ski Raft.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj