https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnik bez licencji?!

Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przyznała Górnikowi Wałbrzych licencji na grę w II lidze w sezonie 2014/2015. Klub ma 5 dni na złożenie odwołania, a piłkarze Górnika muszą jeszcze w niedzielę zapewnić sobie ligowy byt….
 
SONY DSC
Na wtorkowym posiedzeniu, Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów aplikujących do rozgrywek II ligi. Niestety, w gronie klubów, których wnioski zostały rozpatrzone negatywnie znalazł się między innymi Górnik Wałbrzych. Komisja ds. Licencji Klubowych zarzuciła wałbrzyskiemu klubowi naruszenie kryterium dotyczącego personelu i administracji oraz finansowego. Od tej decyzji klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni.
– Prawdopodobnie w naszym wniosku zabrakło jakichś dokumentów. Mamy czas na uzupełnienie dokumentacji i myślę, że nie powinno być problemów. Byłem niedawno na spotkaniu w Warszawie i w mojej ocenie spełniamy kryteria – powiedział portalowi sport.db2010.pl Mariusz Gawlik, prezes Górnika.
Licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2014/2015 nie otrzymały, poza Górnikiem: Calisia Kalisz, Gryf Wejherowo, Olimpia Zambrów, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Pelikan Łowicz, Polonia Bytom, Radomiak Radom, Raków Częstochowa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Warta Poznań. Dodajmy, że licencję bez żadnych sankcji i nadzorów na grę w II lidze otrzymały kluby: Chrobry Głogów, Garbarnia Kraków, Jarota Jarocin, MKS Kluczbork, Motor Lublin, Pogoń Siedlce, Siarka Tarnobrzeg, Stal Mielec, Wisła Puławy oraz Znicz Pruszków. Natomiast UKP Zielona Góra nie występował o licencję.
Licencję na grę w II lidze z nadzorem infrastrukturalnym otrzymały Wigry Suwałki; licencję z nadzorem infrastrukturalnym oraz dotyczącym personelu i administracji otrzymały Błękitni Stargard Szczeciński, Odra Opole oraz Ruch Zdzieszowice; licencję z nadzorem dotyczącym personelu i administracji otrzymała Bytovia Bytów; licencję z nadzorem dotyczącym personelu i administracji oraz nadzorem finansowym otrzymała Concordia Elbląg; licencje z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym otrzymały: Legionovia Legionowo, Olimpia Elbląg, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola i Zagłębie Sosnowiec.; licencje z nadzorem dotyczącym personelu i administracji oraz infrastrukturalnym i nadzorem finansowym otrzymały: Limanovia Limanowa i Rozwój Katowice.
(RAD)

REKLAMA

Click Here