https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

3 punkty od 1 ligi

Porażka piłkarek nożnych AZS PWSZ Wałbrzych z Czarnymi w Bytomiu 2:3 pozostała na razie bez konsekwencji, bo w 16 kolejce rozgrywek II ligi śląskiej przegrały także liderujące zawodniczki KKS Zabrze. Kwestia awansu do I ligi rozstrzygnie się w dwóch ostatnich kolejkach.
 
SONY DSC
 
Porażka wałbrzyszanek dawała zabrzankom szansę zwiększenia przewagi z 2 do 5 punktów, ale KKS uległ u siebie Rekordowi Bielsko – Biała 3:4 i sytuacja pozostała bez zmian. Ale z potknięcia lidera i wicelidera skorzystał LKS Goczałkowice Zdrój, który pokonał rezerwy AZS Wrocław i zrównał się punktami z naszymi wałbrzyskimi akademiczkami.
W najbliższą sobotę AZS PWSZ zagra w Świętochłowicach z Tygryskami, a za tydzień w Katowicach z zamykającymi tabelę rezerwami 1 FC. Z kolei KKS najpierw zmierzy się na własnym boisku z Czarnymi Bytom, a na zakończenie w Goczałkowicach z LKS-em. Natomiast LKS czeka w tę sobotę mecz w Bielsku – Białej z Rekordem.
By awansować do I ligi AZS PWSZ musi wygrać oba spotkania i liczyć na potknięcie zespołu z Zabrza.
 
17 kolejka
Tygryski Świętochłowice – AZS PWSZ Wałbrzych 7 czerwca, godz. 17:00
KKS Zabrze – Czarni Bytom 7 czerwca, 17:00
Rekord Bielsko-Biała – LKS Goczałkowice Zdrój 7 czerwca, 14:30
AZS II Wrocław – Gwiazda Ruda Śląska 7 czerwca, 17:00
1.FC II Katowice – Rolnik II Biedrzychowice 7 czerwca, 17:00
 
18 kolejka
1.FC II Katowice – Szczyt Boguszów-Gorce AZS PWSZ Wałbrzych
LKS Goczałkowice Zdrój – KKS Zabrze
Czarni Bytom – Tygryski Świętochłowice
Rolnik II Biedrzychowice – AZS II Wrocław
Gwiazda Ruda Śląska – Rekord Bielsko-Biała
 
Tabela grupy śląskiej II ligi kobiet po 16 kolejkach
 
1.         KKS Zabrze                           16        33        44:23
2.         AZS PWSZ Wałbrzych          16        31        45:25
3.         LKS Goczałkowice Zdrój      16        31        32:26
4.         Rekord Bielsko-Biała             16        25        40:35
5.         Czarni Bytom                         16        23        37:33
6.         Rolnik II Biedrzychowice       16        23        30:27
7.         AZS II Wrocław                     16        20        39: 46
8.         Gwiazda Ruda Śląska                        16        19        29:34
9.         Tygryski Świętochłowice       16        12        19:44
10.       1. FC II Katowice                  16        11        24:56
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj