https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

OZPN zapłaci za błędy

Jak się nieoficjalnie dowiedział portal sport.db2010.pl, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu na własny koszt będzie musiał zorganizować powtórzony mecz grupy III wałbrzyskiej klasy A, pomiędzy Unią Bardo Śląskie a ATS Wojbórz. Decyzją Komisji Odwoławczej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu, powtórzone spotkanie ma się odbyć już 4 czerwca o godz. 17.00.
 
SONY DSC
 
Mecz 20 kolejki grupy III piłkarskiej klasy A Unia Bardo Śląskie – ATS Wojbórz, który został rozegrany 13 kwietnia tego roku, zakończył się zwycięstwem zespołu z Barda 7:1. Ale działacze klubu z Wojbórza do Wydziału Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu wnieśli protest, w którym domagali zweryfikowania wyniku meczu, ponieważ w drużynie z Barda zagrał nieuprawniony zawodnik. Smaczku tej sprawie dodaje fakt, że chodziło o piłkarza, któremu 31 grudnia ubiegłego roku skończyło się wypożyczenie z… Wojbórza do Barda Śl. Wydział Gier OZPN w Wałbrzychu miał 21 dni na zajęcie się sprawą, ale nie zdążył jej rozpatrzyć w terminie. W tych okolicznościach, zgodnie z regulaminem, ATS Wojbórz miał prawo zwrócić się z wnioskiem o weryfikację wyniku meczu z Unią do Komisji Odwoławczej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu. A ta, w miniony piątek, wydała nakaz powtórnego rozegrania meczu Unia – ATS już 4 czerwca o godz. 17.00 oraz powrotu nieuprawnionego zawodnika z Unii do zespołu z Wojborza. Co ciekawe, decyzją komisji, koszty organizacji tego meczu oraz dojazdu ekipy gości i sędziów musi ponieść OZPN Wałbrzych.
– W poniedziałek pismo z KO DZPN dotarło do siedziby OZPN, ale obowiązki zawodowe sprawiły, że nie miałem jeszcze okazji zapoznać się z jego treścią. Dlatego proszę dać mi czas na analizę – powiedział portalowi sport.db2010.pl Dariusz Stachurski, prezes OZPN Wałbrzych.
(RAD)

REKLAMA

Click Here