https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Szkolny turniej szczypiorniaka

W hali widowiskowo-sportowej w Świebodzicach odbył się turniej sportowy, rozgrywany w ramach ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach 2014”. Zawody, mające na celu popularyzację piłki ręcznej wśród uczniów szkół podstawowych, cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
szczypiorniak swiebodzice
 
Akcja organizowana jest w ramach projektu „Festiwal piłki ręcznej PGNiG dzieciom”. Do turnieju, organizowanego pod patronatem burmistrza Świebodzic, zgłosiło się 8 drużyn, czyli w sumie aż 88 zawodniczek. Swoje reprezentacje wystawiły świebodzickie szkoły: podstawowa nr 3 (dwie drużyny), Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych (dwie drużyny), podstawowa nr 2 (trzy drużyny) oraz podstawowa nr 4 (jedna drużyna).
W rywalizacji dziewcząt klas III i IV najlepszy okazał się drugi zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2. W kategorii klas V i VI zwyciężczyniami zostały zawodniczki pierwszego zespołu Szkoły Podstawowej nr 3. Królową strzelców w kategorii młodszej została Julia Waiss, która otrzymała statuetkę i nagrodę rzeczową.
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami i okolicznościowymi koszulkami. Zawodniczki w ramach poczęstunku zostały nagrodzone również pizzami i napojami, które ufundowali sponsorzy turnieju – Zofia Nabielec oraz Andrzej Szczykała. Do organizacji włączyli się także: OSiR Świebodzice Sp. z o. o. i dyrekcja Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach.
(RED)

REKLAMA

Click Here