https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wciąż groźnie

Na Dolnym Śląsku w dalszym ciągu synoptycy prognozują intensywne opady deszczu i burze z gradem. Na kolejnym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanym przez wojewodę Tomasza Smolarza oceniono aktualną sytuację w regionie.
 
woz strazacki jablow
 
 
 
 
 
 
Z danych IMGW wynika, że nad Dolnym Śląskiem wciąż można spodziewać się opadów na poziomie 10 do 20 mm, miejscami od ok 30 do 40 mm. Jednak punktowo w trakcie burz poziom opadów może osiągną nawet 70 mm. Te prognozy dotyczą głównie wschodniej i południowo-zachodniej części regionu.  Temperatura minimalna w nocy od 8°C do 10°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h.
Obecnie na Dolnym Śląsku na żadnej z rzek poziom wody nie osiągnął stanu alarmowego. Zaledwie w kilu miejscach sięga on stanów ostrzegawczych.
Jak informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na zbiornikach retencyjnych uzupełniane są rezerwy powodziowe.  Wczorajsze obfite opady deszczu i burze nie spowodowały uszkodzeń na obwałowaniach i urządzeniach wodnych, w tym na inwestycjach prowadzonych w ramach modernizacji Wrocławskiego Węzła  Wodnego.
Straż pożarna interweniowała ok 230 razy,  głównie wypompowując wodę z zalanych piwnic. Tylko w samym Wrocławiu strażaków na pomoc wzywano 100 razy.  Służby mundurowe w dalszym ciągu są w gotowości. Na Dolnym Śląsku wciąż przebywa 350 strażaków z kujawsko-pomorskiego, którzy pozostają w dyspozycji w razie ewentualnych interwencji.
Wczoraj w gminie Grębocice w miejscowości Retków doszło do tragicznego zdarzenia.  Na miejscu zginął mężczyzna rażony piorunem. Do zdarzenia doszło na polu ok godz.16.45. W trzyosobową grupę mężczyzn uderzył piorun. Śmierć na miejscu poniósł 21-latek, a dwóch pozostałych trafiło do szpitala.
(RED)

REKLAMA

Click Here