https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Victoria PWSZ w I lidze?!

Jeśli prezydium zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdzi decyzję o powiększeniu I ligi siatkarzy do 14 zespołów, to Victoria PWSZ Wałbrzych zagra w sezonie 2014/2015 na zapleczu ekstraklasy! – Ostateczna decyzja powinna zapaść w tym tygodniu – powiedział portalowi sport.db2010.pl Henryk Walnetas, prezes wałbrzyskiego klubu.
 
SONY DSC
 
W poniedziałek władze siatkarskiej ekstraklasy zgodziły się na przyjęcie w szeregi ligi zawodowej zespołów Cuprum Lubin i MKS Będzin. W tych okolicznościach w I lidze zwolniły się dwa miejsca.
– Byłem zwolennikiem rozegrania turnieju barażowego z udziałem Victorii PWSZ, Karpat Krosno oraz spadkowiczów: AZS AGH Kraków i Kęczanina Kęty. Ale podczas rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Pawłem Wachowiakiem okazało się, że zespoły z Krakowa i Kęty, po zakończeniu rozgrywek I ligi, wysłały swoich zawodników na urlopy. Podobnie, po turnieju w Rzeczycy, postąpili działacze z Krosna i tylko my trzymaliśmy zespół w gotowości bojowej. Jeśli w tych okolicznościach Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił poszerzyć I ligę do 14 ekip, to tak pewnie się stanie. Czekamy teraz na oficjalne zapytanie z siatkarskiej centrali o akceptację włączenia naszego klubu do I ligi – powiedział w rozmowie z portalem sport.db2010.pl Henryk Walentas, prezes Victorii PWSZ.
Z naszych informacji wynika, prezydium zarządu PZPS ma się zebrać w tym tygodniu, by – między innymi – zatwierdzić powiększenie I ligi męskiej. A decyzja wydaje się być tylko formalnością.
– Zarząd naszego klubu zbierze się, by podjąć decyzję o udziale w rozgrywkach I ligi. Jestem przekonany, że – tak jak ja – cały zarząd Victorii PWSZ będzie za. Ale zaraz po ostatecznych rozstrzygnięciach musimy usiąść z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem do rozmów o pieniądzach na grę w I lidze. Bo koszty funkcjonowania zespołu na zapleczu ekstraklasy, i to w zwiększonym składzie, będą dużo wyższe jak dotychczas. W sezonie będzie czekało nas 13 wyjazdów po całej Polsce, w tym do Suwałk, Ostrołęki, Świdnika i Krosna. Ale – moim zdaniem – nie mamy wyjścia i musimy zrobić wszystko, by zagrać w I lidze. To miasto, ta nowa hala, a przede wszystkim kibice zasługują na I ligę – podkreśla prezes Victorii PWSZ.
Zarząd będzie musiał także dokonać, wraz z trenerem Krzysztofem Janczakiem, przeglądu kadry pod kątem gry w I lidze.
–  Ten zespół wypracował sobie wysoką pozycję i ten przegrany tie-break z SMS Spała w Rzeczycy nie może rzucać cienia na pracę, jaką ta drużyna wykonała pod okiem trenera Janczaka. Dlatego rewolucji nie będzie, choć pewnie będą w kadrze jakieś drobne zmiany. Choćby dlatego, że o Łukasza Kaczmarka już pytają inne kluby. Stoimy jednak na stanowisku, że Łukasz powinien zostać i ograć się przez najbliższy sezon w I lidze. Podajemy przykład Krzysztofa Zdrzałki, który próbował kiedyś sił w Gwardii Wrocław i na dobre mu to nie wyszło. Mamy jednak świadomość, że może być nam bardzo trudno zatrzymać Łukasza Kaczmarka  w Wałbrzychu – dodaje Henryk Walentas.
Robert Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close