https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bike Maraton Wałbrzych

W najbliższą sobotę, 24 maja, Bike Maraton, najpopularniejszy cykl maratonów MTB w Polsce, zawita do Wałbrzycha, miasta wręcz stworzonego do uprawiania tego typu jazdy na rowerze.
BM_02
 
Bazą wyścigu będzie Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w dzielnicy Biały Kamień.
Jak zawsze organizatorzy przygotowali 3 różne trasy do wyboru:
– Mini – najkrótszy dystans liczy podczas tej edycji 21 km i od startu wspina się na górujący nad miastem szczyt Chełmca. Trasa krótka, ale do jej pokonania potrzebna jest odrobina kondycji.
– Mega – liczy 53 km i początkowo wspólnie z dystansem Mini zalicza Chełmiec by przenieść się na kolejne kilometry rywalizacji w Masyw Trójgarbu. Na tej trasie nie brakuje długich stromych podjazdów i technicznych zjazdów.
– Giga – królewski dystans Bike Maraton w Wałbrzychu liczy 75 km i pokonuje trasy wokół Trójgarbu dwukrotnie. Trasa przeznaczona dla prawdziwych twardzieli, którym nie straszne kilkugodzinne zmagania z leśnymi ścieżkami.
Po starcie dystansów głównych przyjdzie czas Dziecięcy Bike Maraton czyli bezpłatne wyścigi dla najmłodszych. W miasteczku sportowym Bike Maraton przy Centrum Aqua Zdrój nie zabraknie również atrakcji dla tych, którzy pozostaną na miejscu.
Więcej informacji dotyczących Bike Maraton w Wałbrzychu w dniu 24 maja można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton.
Podczas Bike Maratonu w Aqua Zdroju będzie przeprowadzona akcja rekrutacyjna potencjalnych dawców szpiku. Żeby się zarejestrować wystarczy muszą mieć ze sobą dowód osobisty. Dawcą może zostać każda osoba: ogólnie zdrowa, w wieku pomiędzy 18 a 50 rokiem życia, która nie rejestrowała się w innej bazie dawców szpiku. Akcję – z inicjatywy radnej Aliny Szełemej – pod hasłem „Podaruj życie innym” przeprowadzi Fundacja „Przeciwko Leukemii”. www.Leukemia.pl
(RED)

REKLAMA

Click Here