Górnik – Raków live na sport.db2010.pl

winieta_db2010_sport
Sympatyków piłki nożnej zapraszamy do portalu sport.db2010.pl na relację z meczu 31 kolejki grupy zachodniej II ligi: Górnik Wałbrzych – Raków Częstochowa.

Sędzią głównym meczu jest Sylwester Rasmus.

Na stadionie ok. 200 widzów. Pogoda piękna, lekki wiaterek – idealne warunki do gry.
Na razie gra toczy się w środku pola i brakuje sytuacji do zmiany wyniku.
6 min. Jaroszewski wybija piłkę po rzucie rożnym. Raków lekko przeważa i dłużej utrzymuje się przy piłce na połowie Górnika.
10 min. gra przeniosła się do środka pola.  W tej chwili odezwali się kibice Górnika, a kibice Rakowa nie dojechali.
13 min. po rajdzie Pełki prawą stroną Wepa wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z lewej strony Jaroszewski wybił piłkę przed siebie.  Górnik przy wyprowadzeniu piłki znów ją stracił…
15 min. przed stadionem pojawili się kibice z Częstochowy
19 min. rzut wolny dla Górnika. Oświęcimka dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale obrońca uprzedził wbiegającego G.Michalaka.
27 min. niecelny strzał Wepy z 30 m. Na trybunach już ok. 50 kibiców Rakowa, którzy właśnie rozpoczęli doping.
28 min. Folc zablokowany w polu karnym Rakowa.
32 min. wciąż bez okazji do zmiany wyniku. Na trybunach ok. 300 osób. na razie głośny i kulturalny doping z obu stron.
36 min. Kmieć na noszach opuścił boisko – za niego wejdzie Obłaza
37 min. 1:0! Folc wbił piłkę do pustej bramki Rakowa. Wcześniej Wróbel wybił piłkę po strzale Oświęcimki.
42 min. rzut wolny dla Rakowa, ale obrońcy Górnika wybili piłkę. Goście wciąż w natarciu…
43 min. Jaroszewski broni strzał Pełki z kilku metrów.
45 min. sędzia doliczył 3 min.
45+2 min. po dośrodkowaniu Szuby  z lewej strony pola karnego, G.Michalak głową posłał piłkę koło słupka.
Koniec I połowy!

W I połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali częstochowianie, którzy prowadzili grę, ale groźniejsze sytuacje stworzył Górnik. Błąd obrony Rakowa wykorzystał w 37 min. Folc, a w doliczonym czasie bliski podwyższenia był G. Michalak. Najlepszą okazję dla gości miał w 43 min. Pełka.
W Rudzie Śląskiej Karolina Brzeska strzeliła gola dla AZS PWSZ Wałbrzych w zaległym meczu II ligi kobiet z tamtejszą Gwiazdą.

2 zmiany w Rakowie: schodzi Pełka, a za niego Carvalho, a Retlewski zajmuje miejsce Alvesa
Górnik bez zmian
Rozpoczęła się 2 połowa
47 min. Orzech wybił piłkę z pustej bramki po strzale Lenkiewicza!
52. min. Folc został uprzedzony przed bramką przez Byrtka
53 min. żółta kartka dla G. Michalaka
56 min. Raków przeważa, a Górnik szuka okazji do kontrataków.
57 min. Wepa zablokowany w polu karnym przez bramkarza Rakowa.
61 min. Po kontrze Górnika z prawej strony do środka zszedł Daniel Zinke i oddał strzał sprzed pola karnego, jednak tuż ponad bramką.
62 min. – zmiany w obu zespołów: za Roberta Brzęczka wszedł Łukasz Góra w ekipie Rakowa, a Michał Bartkowiak zastąpił Wojciecha Szubę  w drużynie biało-niebieskich.
64 min. – żółtymi kartkami zostali ukarani Daniel Da Luz Silva za faul oraz kapitan Rakowa Bartosz Soczyński za dyskusję z arbitrem.
65 min. Druga zmiana w drużynie Górnika – Kamil Śmiałowski wszedł za Daniela Zinke.
67 min. – Żółtą kartką za faul w korzystnej sytuacji został ukarany Mateusz Sawicki.
72 min. – Po zamieszaniu w polu karnym Górnika w słupek własnej bramki strzelił Marcin Folc, z dobitką nie zdążyli piłkarze z Częstochowy i Sławomir Orzech wybił piłkę na rzut rożny, a za dyskusję z sędzią żółtą kartką został upomniany Dawid Retlewski, który sugerował zagranie ręką przez jednego z piłkarzy Górnika.
75 min. – Po kontrze zespołu gości z dystansu uderzał Retlewski, ale z interwencją zdążył Marek Wojtarowiczi wybił piłkę na rzut rożny.
8Omin. – po złym wybiciu piłki przez Byrtka, z dystansu uderzał Wojtartowicz, ale piłka odbiła się od nogi Folca, który nie zdążył do piłki i spokojnie interweniował Przemysław Wróbel.
81 min. – Żółtą kartką za faul został ukarany Michał Oświęcimka.
82 min. – Po podaniu z prawej strony Folca, bardzo dobrą sytuację miał Michał Bartkowiak, który uderzał na bramkę gości, ale świetnie interweniował golkiper Rakowa.
84 min. – Zmiana w drużynie Górnika – za Grzegorza Michalaka wszedł Jan Rytko.
88 min. – Po podaniu Carvalho,  Lenkiewicz znalazł się w polu karnym i wywrócił się po interwencji Dariusza Michalaka, ale sędzia nie gwizdnął rzutu karnego.
90 min. – Sędzia dolicza 3 minuty.
92 min. – Kamil Śmiałowski po świetnej akcji Michała Bartkowiaka pięknie uderzył z dystansu do pustej bramki i Górnik prowadzi 2:0!!!!!!!!!!

Koniec meczu! Górnik wypunktował Raków 2:0!