Z SMS o awans

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych ulegli Warcie Zawiercie 2:3. W niedzielę, w meczu decydującym o awansie do I ligi, wałbrzyszanie zmierzą się z SMS Spała.

W pierwszym meczu trzeciego dnia turnieju o awans do I ligi siatkarzy, który rozgrywany jest w Rzeczycy, SMS Spała bez większych problemów pokonał Morze Szczecin 3:0 i wraz z Karpatami Krosno awansował do niedzielnych finałów. O tym, że rywalami zespołów ze Spały im Krosna będą ekipy Warty Zawiercie i Victorii PWSZ Wałbrzych wiadomo było już w piątek. Jednak o tym kto z kim zagra decydowało sobotnie spotkanie ekip z Wałbrzycha i Zawiercia.
Starcie lepiej zaczęli podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka, którzy po znakomitej grze w końcówce I seta, ze stanu 15:17 wyszli na prowadzenie 22:19 i wygrali 25:21. W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 11:11, a potem zawiercian rozbił zagrywką Łukasz Kaczmarek i Victoria PWSZ zwyciężyła 25:19. Prowadzenie 2:0 w setach chyba zdekoncentrowało wałbrzyszan, którzy zaczęli popełniać błędy. W trzeciej odsłonie Warta wyszła na prowadzenie 21:10 i nie dała już sobie odebrać okazałego zwycięstwa (25:15). Początek 4 starcia dawał nadzieję na rychłe zakończenie zmagań, bo Kaczmarek i spółka prowadzili 3:0 i 8:5. Potem jednak gra się wyrównała i na tablicy wyników co chwilę widniał remis. W końcówce więcej atutów mieli zawiercianie, którzy zakończyli tego seta 25:23 i do wyłonienia zespołu, który z 1 miejsca awansuje do niedzielnego finału potrzebna była piąta partia. W niej Warta gładko odskoczyła na 8:3, lecz po zmianie stron Victoria PWSZ poderwała się do walki, ale strata okazała się zbyt duża. Zespół z Zawiercia wygrał tie-break 15:10 i cały mecz 3:2, czym zrewanżował się naszej drużynie za taką samą porażkę w Pucharze Polski.
W niedzielę w Rzeczycy zostaną rozegrane mecze finałowe, których zwycięzcy bezpośrednio awansują do I ligi: Victoria PWSZ – SMS Spała i Warta – Karpaty.