https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Polonia z Pucharem Polski

Piłkarze Polonii Świdnica zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. W meczu finałowym zespół Jarosława Laty pokonał w Ząbkowicach Śląskich IV-ligowego Orła 3:2.
 
SONY DSC
 
Czwartoligowcy rozpoczęli mecz z wielkim animuszem i po kwadransie gry prowadzili 1:0, po tym jak kontratak Orła celnym strzałem zakończył Olejarnik. Strata gola pobudziła świdniczan, którzy uzyskali przewagę, ale nie zdołali jej udokumentować golem. Kilka razy groźnie strzelał Morawski, ale piłka nie sięgnęła celu.
Po zmianie stron Polonia szybko wyrównała, po tym jak w 48 min. Kopernicki wepchnął piłkę do siatki w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy. Goście poszli za ciosem i w 61 min. na prowadzenie wyprowadził ich Tobiasz, który wykorzystał podanie Borowego. W 70 min. drugą żółtą kartką został ukarany Salamon i trzy minuty później osłabieni trzecioligowcy stracili gola po strzale Deneki z kilkunastu metrów. Polonia rzuciła się znów do ataku i jej starania celną główką uwieńczył Chrapek. Dzięki temu, po 10 latach, puchar pojechał znów do Świdnicy.
(RAD)
 
Orzeł Ząbkowice – Polonia Świdnica 2:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Olejarnik (15), 1:1 Kopernicki (48), 1:2 Tobiasz (61), 2:2 Deneka (73), 3:2 Chrapek (86).
Czerwone kartki: Salamon (70), Szabat (90).
Orzeł: Pierzga – Okrojek, Czachor, Wiszowaty (67 Szarek), Pietrzykowski, Olejarnik, Deneka, Majewski, Szabat, Moskal, Wandziel.
Polonia: Stitou – Chrapek, Lato, Salamon, Skrypak, Luber (64 Sz.Borowy), G.Borowy, Morawski, Jaros (90 Truszczyński), Tobiasz, Kopernicki (90 Klimczak).

REKLAMA

Click Here