https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Andrzej Polak trenerem Górnika

andrzej polak
 
 
Nowym szkoleniowcem piłkarzy drugoligowego Górnika Wałbrzych został Andrzej Polak, który ostatnio prowadził 3-ligową Swornicę Czarnowąsy, a wcześniej MKS Kluczbork, Odrę Opole i Ruch Zdzieszowice.
– Umowa została podpisana do końca tego sezonu. Jeśli zespół utrzyma się w II lidze, to zostanie przedłużona – powiedział Mariusz Gawlik, prezes Górnika.
Pierwsze zajęcia nowy szkoleniowiec poprowadził we wtorek.
– Lubię wyzwania i jestem przekonany, że uda się nam zrealizować cel w postaci utrzymania. Przed nami normalny mikrocykl i zajęcia do meczu w Zielonej Górze, które pozwolą mi poznać zespół.  Będą mi też potrzebne informacje od dotychczasowego trenera.  Musimy poradzić sobie z presją w najbliższym meczu,  a zdanie będzie trudne, bo UKP będzie pozbawiony tej presji. Nasz zespół musi uwierzyć w to, co robił do tej pory i w pracę, którą wykonał. Muszą zawodnicy wyjść z wiarą i ambicją – powiedział nowy szkoleniowiec.
Andrzej Polak urodził się w 1963 roku w Opolu. Były piłkarz cieszy się uznaniem w środowisku piłkarskim za swoje sukcesy trenerskie: w 2004 roku wywalczył awans do III ligi z drużyną Skalnika Gracze, w 2009 roku wywalczył awans do I ligi z MKS-em Kluczbork. Po sukcesie w Kluczborku przeszedł do Oderki Opole, będącej kontynuatorem tradycji Odry Opole, i wywalczył z nią awans do III ligi. W latach 2010-2012 był trenerem Ruchu Zdzieszowice, który pod wodzą Polaka był czołowym zespołem grupy zachodniej II ligi w tamtym okresie, a w sezonie 2011/2012 dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Nowy trener Górnika posiada licencję trenerską UEFA PRO.
(RAD)
 

REKLAMA

Click Here