https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Klęska pod Chełmcem

SONY DSC
Po raz kolejny piłkarze Górnika nie zdołali wykorzystać atutu własnego boiska w meczu o mistrzostwo II ligi. W sobotę wałbrzyszanie ulegli MKS Kluczbork aż 2:5!
 
Górnik rozpoczął starcie najgorzej jak mógł. Już w 1 minucie nieudaną próbę wycofania piłki do bramkarza przez obrońcę wykorzystał Piotr Giel i było 1:0 dla MKS-u. Gospodarze szybko podnieśli się po tym ciosie i w 11 min. był remis, po tym jak Marcin Folc wykorzystał w polu karnym podanie od Daniela Zinkego i umieścił piłkę w siatce gości. Podbudowani wyrównaniem wałbrzyszanie dale atakowali i w 20 min. było 2:1, ale… dla MKS-u! Wojciech Hober zdecydował się na strzał z dystansu, a niesiona wiatrem piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 38 min. było już 1:3, po tym jak Krzysztof Wolkiewicz wbił do siatki piłkę odbitą od słupka.
Po zmianie stron wcale nie było lepiej, bo już w 52 min. Górnik przegrywał 1:4, gdy kolejny błąd wałbrzyskiej obrony wykorzystał ponownie Krzysztof Wolkiewicz. Wbrew pozorom wynik meczu był jeszcze do uratowania, bo od 55 min. nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, po tym jak sędzia ukarał czerwoną kartką Tomasza Swędrowskiego, który uderzył Tomasza Wepę. Nadzieję na uratowanie choćby punktu dał znów Marcin Folc, który wykorzystał podanie od wprowadzonego Śmiałowskiego i po raz drugi pokonał kluczborskiego bramkarza. Ataki Górnika przybrały na sile, ale ich efektem był tylko strzał w słupek Adriana Moszyka. A w 87 min. goście wyprowadzili trójkowy kontratak, który na gola zamienił Rafał Niziołek i mecz zakończył się klęską biało – niebieskich aż 2:5.
 
Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork 2:5 (1:3)
Bramki: 0:1 Giel (1), 1:1 Folc (11), 1:2 Hober (20), 1:3 Wolkiewicz (38), 52, 1:4 Wolkiewicz (52), 2:4 Folc (11), 2:5 Niziołek (87).
Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz (59 Śmiałowski), D. Michalak, Orzech, Sawicki, Wepa (81 Radziemski), Rytko (46 Moszyk), Bartkowiak (81 Szuba), Oświęcimka, Zinke, Folc.
(RAD)

REKLAMA

Click Here