Górnik w II lidze!

Gornik-Walbrzychab
Koszykarze Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych pokonali Polonię Bytom 67:55 i tym samym zapewnili sobie awans do II ligi! W niedzielę, na zakończenie turnieju finałowego w Wałbrzychu, Górnik zagra o godz. 13.15 w hali Aqua-Zdrój z Interbud AZS UMCS Lublin.

W sobotę zmierzyły się zespoły, które wygrały pierwsze spotkania: Górnik i Polonia Bytom. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy wygrali I kwartę 17:14, a w II ćwiartce zwyciężyli 24:13. Prowadzenie do przerwy różnicą 14 punktów (41:27) sprawiło, że po zmianie stron biało – niebiescy mieli problemy z koncentracją, ale bytomianie zdołali odrobić tylko 3 oczka (12:15). Ostatnie 10 minut Górnik wygrał 14:13 i cały mecz 67:55. Natomiast w drugim sobotnim meczu, Interbud AZS UMCS Lublin uległ Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 70:80.
Dzięki dwóm zwycięstwom wałbrzyszanie już zapewnili sobie awans do II ligi, a o dalszej kolejności zadecyduje niedzielny mecz Polonii z Gimbaskets.

Wyniki piątkowych spotkań:
Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 57:48
Polonia Bytom – AZS UMCS Lublin 69:63