https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomóż GOPR-owi

Zimowa akcja na Szczelincu Wielkim 3W 2013 roku Grupa Wałbrzysko-Kłodzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogła ok. 1100 osobom. Turyści i narciarze mogą też korzystać z nowych interaktywnych udogodnień dostępnych na stronie internetowej naszych goprowców. – Prosimy o wsparcie w postaci przekazania 1% podatku na działania ratownicze prowadzone przez naszą grupę – apeluje Zdzisław Wiatr, naczelnik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.
 
W 2013 roku ratownicy grupy przeprowadzili 44 wypraw ratunkowych w tym 6 z użyciem śmigłowca, 149 akcji oraz 47 interwencji, udzielając pomocy łącznej liczbie 287 poszkodowanych. Dodatkowo na zorganizowanych terenach narciarskich ratownicy przeprowadzili 480 akcji w tym 2 użyciem śmigłowca, 346 interwencji pomagając łącznie 826 poszkodowanym. Rocznie góry, w których działa Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR, odwiedza tysięcy sumie blisko 500 tysięcy turystów i narciarzy. By im pomóc 144 ratowników ochotników oraz 12 ratowników zawodowych pełni dyżury w 4 stacjach ratowniczych a w sezonie zimowym również w dodatkowych stacjach i punktach ratunkowych zlokalizowanych przy kompleksach narciarskich.
– Zasięg działania naszej grupy jest bardzo duży. Obejmuje on teren Sudetów Środkowo-Wschodnich od Kamiennej Góry aż po całą Kotlinę Kłodzką. To obszar 2400 km2 i 1600 szlaków turystycznych. Prosimy więc o wsparcie między innymi w postaci przekazania 1% na działania ratownicze prowadzone przez naszą grupę. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli nas do tej pory – podkreśla Zdzisław Wiatr, naczelnik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.
Chętne osoby mogą wesprzeć ratowników przekazując 1% podatku Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej „Radan” (Nr KRS 0000283966), wpisując cel szczegółowy „Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR”.
By ułatwić turystom i narciarzom planowanie wypoczynku w górach, w styczniu Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR wprowadziła na swojej stronie internetowej www.walbrzyska.gopr.pl  nowe funkcjonalności. Są nimi informacje o aktualnie panujących warunkach na zorganizowanych terenach narciarskich, na których służbę pełnią ratownicy GOPR oraz przebieg szlaków turystycznych na terenie działania grupy. Oba elementy zostały umieszczone na interaktywnej i w pełni skalowanej mapie. Rozwiązania te były możliwe do wdrożenia dzięki współpracy GOPR z firmą Advert Center, która przygotowała stronę internetową grupy oraz serwisem mapa-turystyczna.pl
– Wprowadzenie nowych funkcjonalności to ważny krok w rozwoju naszego serwisu. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko zorientować się w warunkach panujących w naszych górach oraz w prosty sposób zaplanować, a później kontrolować np. z urządzeń mobilnych trasę wycieczki na całym obszarze funkcjonowania naszej grupy – stwierdził Mariusz Rzepecki, zastępca naczelnika ds. Służby Górskiej Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.
– Efektem współpracy naszego serwisu z Grupą są realne korzyści dla użytkowników – dostęp do najświeższych informacji z terenu w czytelnej formie. Cieszymy się, że w ten sposób możemy przyczynić się do poprawy poinformowania, a co za tym idzie, bezpieczeństwa turystów. Liczymy również na to, że nowe grono odbiorców, a także kontakt z ratownikami GOPR pomoże nam w poprawie jakości naszych danych o szlakach oraz w utrzymaniu ich aktualności – podsumowała dotychczasową współpracę Justyna Bukiel z serwisu mapa-turystyczna.pl.
– Prosimy o przekazywanie wszelkich uwag i sugestii dotyczących funkcjonowania naszego  serwisu na adres internetowy walbrzyska@gopr.pl, tak by mógł on być systematycznie udoskonalany zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, czyli osób udających się w góry – podkreśla Piotr Sandomierski, ratownik GOPR i jednocześnie koordynator wdrożenia strony.
(RED)

REKLAMA

Click Here