https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dyktando o pióro wójta

dyktando_bogaczowice_2013W piątek 21 lutego 2014 roku o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym w Starych Bogaczowicach odbędzie się już III Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Stare Bogaczowice. Organizatorzy będą wybierali Mistrza Ortografii oraz Mistrzowskie Sołectwo.
Inicjatywa ma na celu popularyzowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży i dorosłych, a także uświadomienie mieszkańców jak ważna w życiu człowieka jest ciągła edukacja. Pomysł  współzawodnictwa oraz tej formy edukacji podoba się mieszkańcom i jest organizowany cyklicznie w ramach obchodu „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Z roku na rok bogaczowickie dyktando ma coraz więcej zwolenników. Do zorganizowania dyktanda udało się zaangażować polonistki z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach oraz polonistki – mieszkanki Starych Bogaczowic, którym bardzo spodobał się pomysł. Pani Jadwiga Harmak – polonistka z ZS Stare Bogaczowice przygotowała dyktando będące podaniem o Starych Bogaczowicach.
– Pełnoletni mieszkańcy biorą udział w dyktandzie w kategorii: indywidualnej, a także grupowej, reprezentując każde z 8 sołectw naszej gminy. W tym roku mamy nowość: oprócz dyktanda, nasze drużyny wezmą udział także w łamigłówkach słowno – językowych – wyjaśnia Agnieszka Lechowicz, pomysłodawczyni dyktanda.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Radę Gminy Stare Bogaczowice, bank BGŻ S.A. oraz Związek Gmin Wiejskich RP.
– Zapraszamy wszystkich chętnych mieszańców naszej gminy oraz kibiców na to wydarzenie – dodaje Agnieszka Lechowicz.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close