https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dyktando o pióro wójta

dyktando_bogaczowice_2013W piątek 21 lutego 2014 roku o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym w Starych Bogaczowicach odbędzie się już III Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Stare Bogaczowice. Organizatorzy będą wybierali Mistrza Ortografii oraz Mistrzowskie Sołectwo.
Inicjatywa ma na celu popularyzowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży i dorosłych, a także uświadomienie mieszkańców jak ważna w życiu człowieka jest ciągła edukacja. Pomysł  współzawodnictwa oraz tej formy edukacji podoba się mieszkańcom i jest organizowany cyklicznie w ramach obchodu „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Z roku na rok bogaczowickie dyktando ma coraz więcej zwolenników. Do zorganizowania dyktanda udało się zaangażować polonistki z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach oraz polonistki – mieszkanki Starych Bogaczowic, którym bardzo spodobał się pomysł. Pani Jadwiga Harmak – polonistka z ZS Stare Bogaczowice przygotowała dyktando będące podaniem o Starych Bogaczowicach.
– Pełnoletni mieszkańcy biorą udział w dyktandzie w kategorii: indywidualnej, a także grupowej, reprezentując każde z 8 sołectw naszej gminy. W tym roku mamy nowość: oprócz dyktanda, nasze drużyny wezmą udział także w łamigłówkach słowno – językowych – wyjaśnia Agnieszka Lechowicz, pomysłodawczyni dyktanda.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Radę Gminy Stare Bogaczowice, bank BGŻ S.A. oraz Związek Gmin Wiejskich RP.
– Zapraszamy wszystkich chętnych mieszańców naszej gminy oraz kibiców na to wydarzenie – dodaje Agnieszka Lechowicz.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj