Tygodnik DB2010

Powiatowe święto plonów

 

W minioną sobotę odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki w Starych Bogaczowicach. Tegoroczne święto plonów było niezwykle kolorowe i radosne.

 

Uroczystości, zgodnie z tradycją, rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach. Następnie barwny, dożynkowy korowód z wieńcami z gmin powiatu wałbrzyskiego przeszedł na stadion, gdzie gospodarze uroczystości – Wójt Gminy Mirosław Lech i Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura podziękowali rolnikom za całoroczny trud.

Potem rozstrzygnięty został tradycyjny konkurs na wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Witków, drugie Stare Bogaczowice, a trzecie sołectwo Jaczków. Nagrody w konkursie ufundował Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego.

W tym roku na dożynki do Starych Bogaczowic zawitał cały powiat! Byli parlamentarzyści, radni gminni i powiatowi, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu wałbrzyskiego, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych gości, których nie sposób wymienić. Najliczniej przybyła publiczność i to bardzo cieszy organizatorów.

Na miejscu można było zasmakować w wyśmienitych potrawach, wypiekach, przetworach domowej roboty. Wystawili się regionalni wytwórcy i artyści a nawet sportowcy w motoparku.

Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny – po jednej stronie mieszkańcy gminy, radni i m.in. starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski i wójt Mirosław Lech, a po drugiej… ciągnik rolniczy. Ludzie pokazali „siłę powiatu” i mały ciągnik został zatrzymany, a przy dużym nie wytrzymała lina. Pomysłodawcą konkurencji był radny powiatowy Bogusław Uchmanowicz.

Świętowanie umilały występy artystyczne, gry i konkursy. Gwiazdą wieczoru był Power Boy, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Podczas zabaw dożynkowych odbyło się losowanie wartościowych nagród w loterii ufundowanej przez AKTIW – producenta świeżych jaj z Gostkowa. W grach motoryzacyjnych wyłoniony został także laureat nagrody ufundowanej przez salon samochodowy AutoForte – voucher na weekend z najnowszym samochodem marki. A na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, od jazdy konnej po przejazd kolejką górską.

(AL)

powiatowe dozynki bogaczowice 2017

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej