Tygodnik DB2010

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, czyli wszechstronna pomoc dla dzieci i rodziców

Dzieci to największy skarb rodziny. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy z różnych względów nie mogą mieć dzieci, a bardzo tego pragną.

 

Kiedy rodzi się dziecko, zmienia się cały świat rodziców. Nieważne czy jest to pierwsze, czy kolejne maleństwo. Zdarza się jednak, że w rodzinach są dzieci wyjątkowe, potrzebujące szczególnej opieki. Dzieci chore czy niepełnosprawne. Często rodzice nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, wsparcia. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z siedzibą w Walimiu jest miejscem, gdzie rodzice i dzieci zostaną otoczeni fachową i troskliwą opieką.

Specjaliści zatrudnieni w poradni służą wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, pomagają pokonywać trudności, a jednocześnie wspierać rozwój dzieci już od najmłodszych lat. Rodziny zamieszkujące powiat wałbrzyski mogą skorzystać, między innymi z wielospecjalistycznej diagnozy, natomiast dzieci posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju również spoza powiatu wałbrzyskiego mają możliwość korzystania z terapii na terenie poradni. Placówka zatrudnia fizjoterapeutki i terapeutki integracji sensorycznej, psychologów, pedagogów ze specjalizacjami do prowadzenia zajęć z dziećmi o różnych potrzebach, logopedów i neurologopedów. Swoją radą służą również lekarze pediatra (orzecznik) oraz psychiatra.

Gabinety są wyposażone w różnorodne pomoce do terapii, dwie sale rehabilitacyjne zawierają przyrządy do rehabilitacji specjalnie wybrane przez terapeutki. Dużą atrakcją, a jednocześnie ogromnym wsparciem w terapii jest możliwość korzystania z Sali Doświadczania Świata, gdzie dzieci dopasowują otaczający świat do indywidualnych bieżących potrzeb.

Oczywiście diagnoza i terapia małych dzieci nie jest jedynym kierunkiem działań Poradni. Pomocą obejmujemy również dzieci i młodzież uczącą się, a także ich rodziny z powiatu wałbrzyskiego. Wspieramy szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe. Współpracujemy z innymi jednostkami Powiatu Wałbrzyskiego w celu jak najpełniejszego wsparcia mieszkańców poszczególnych gmin. Prowadzimy 5 punktów diagnostyczno – konsultacyjnych w gminach:

 

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu,
  2. Boczna 8, 58-320 Walim

 

  1. Szkołą Podstawową nr 3 w Głuszycy,
  2. Kolejowa 8, 58-340 Głuszyca

 

  1. Przedszkolem Miejskim w Mieroszowie,
  2. Wolności 27, 58-350 Mieroszów

 

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bronisława Malinowskiego / Gimnazjum nr 2
  2. Stanisława Staszica 5, 58-371 Boguszów – Gorce

 

  1. Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju
  2. Kolejowa 2, 58-310 Szczawno-Zdrój.

 

Kontakt do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Walimiu

tel. 74 846 05 63, e-mail: sekretariat@pppp.walbrzych.pl

Sekretariat: 797-984-251

Dyrektor: 518-787-925

Punkt Diagnostyczno-Konsultacyjny: 518-787-916

 

SONY DSC

SONY DSC

– Zapraszam do korzystania z pomocy naszej poradni – zachęca Regina Marciniak, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z siedzibą w Walimiu.

 punkt diagnostyczny pppp]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna prowadzi 5 punktów diagnostyczno – konsultacyjnych w gminach powiatu wałbrzyskiego.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej