Tygodnik DB2010

Poświęcenie kapliczki Św. Elżbiety w Sokołowsku

 

2 września w malowniczym Sokołowsku zebrali się wierni i duchowni Kościoła Prawosławnego. Po uroczystym nabożeństwie, odprawionym w sokołowskiej cerkwi p.w. św. Michała Archanioła, uczestnicy udali się do Domu św. Męczennicy Wielkiej Księżnej Elżbiety Fiodorowny, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki z figurką patronki domu.

 

W uroczystości uczestniczyli duchowni z kraju i zagranicy, m.in. ks. arcybiskup Jerzy Pańkowski, nowy zwierzchnik diecezji wrocławsko-szczecińskiej, a także zaproszeni goście: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Piotr Zimnicki – prezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu. Po uroczystości gospodarz domu Andrij Wowk zaprosił wszystkich na wspólny posiłek w ogrodzie.

– Gospodarze Domu Św. Elżbiety oraz proboszcz tej parafii ks. Eugeniusz Cebulski to wspaniali i bardzo gościnni ludzie. Cerkiew w Sokołowsku jest jedyną oryginalną cerkwią w Sudetach na Dolnym Śląsku, dlatego gorąco zachęcam turystów przebywających w Powiecie Wałbrzyskim do jej odwiedzenia – mówi starosta Jacek Cichura.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 Sokolowsko Cerkiew

Uroczyste poświęcenie odnowionej kapliczki z figurką patronki domu.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej