Tygodnik DB2010

Wsparcie dla strażaków

Przekazanie sprzętu dla OSP Gorce w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego.

 

2 września na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorcach odbyło się uroczyste przekazanie strażakom sprzętu zakupionego dla OSP Gorce w ramach projektu pn. ”Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta Boguszowa – Gorc oraz Powiatu Wałbrzyskiego poprzez doposażenie w sprzęt ratowniczy i odzież ochronną Jednostkę OSP Oddział Gorce ul. T. Kościuszki 12A w Boguszowie – Gorcach”. Strażacki projekt zwyciężył w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego powiatu wałbrzyskiego, uzyskując 1693 głosy mieszkańców. Wartość projektu to 41 500 zł, za które zakupiono między innymi kamerę termowizyjną, odzież ochronną i sprzęt ratowniczy. W uroczystości uczestniczyli: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Janor oraz radni powiatowi: Leonard Górski i Marek Tarnacki, a także Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Krzysztof Szyszka, prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Bogdan Stochaj, członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP Piotr Zimnicki, a także licznie przybyli strażacy, mieszkańcy dzielnicy Gorce i przedstawiciele instytucji i firm wspierających OSP.

– Gratuluję strażakom ogromnego zaangażowania w ten projekt, już w ubiegłym roku miałem przyjemność przekazywać quada dla OSP w Boguszowie, a dzisiaj możemy doposażyć druhów z OSP w Gorcach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego Powiat Wałbrzyski wspiera wszystkie działania mające na celu jego poprawę. Dzisiaj jestem tym bardziej dumny, że to sami mieszkańcy zadecydowali o przekazaniu tych środków w ramach budżetu partycypacyjnego na poprawę bezpieczeństwa poprzez wsparcie OSP Gorce. Dziękuję w imieniu swoim, zarządu i Rady Powiatu Wałbrzyskiego za Wasze zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia i mienia i życzę jednocześnie, aby sytuacji, w których będziecie zmuszeniu korzystać z tego sprzętu, było jak najmniej – powiedział starosta Jacek Cichura.

W trakcie uroczystości wręczono również podziękowania przyjaciołom OSP i młodym adeptom strażackiego fachu , a najmłodsi uczestnicy uroczystości otrzymali medale „Przyjaciel Strażaka”.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

OSP Gorce Przekazanie sprzetu

Starosta Jacek Cichura przekazał zakupiony sprzęt komendantowi OSP Gorce Janowi Klimczakowi.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej