Tygodnik DB2010

Zabawa bez granic

Po raz trzeci mieszkańcy Gminy Głuszyca i Gminy Nowa Ruda spotkali się na „Pikniku bez granic”. We wspólnej zabawie mieszkańców sąsiadujących ze sobą gmin – tym razem w Bartnicy przy pensjonacie „Pod Dwiema Lipami” – uczestniczyli wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański.

 

Podczas pikniku zadebiutowała grupa seniorów biorąca udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Angelikę Jaśkiewicz w Dziennym Domu Opieki Senior +, działającym przy Fundacji Katolicka Inicjatywa „Berit” w Głuszycy. Dwa skecze kabaretowe z programu „Cicha woda, czyli prawdziwe oblicze seniora” rozbawiły zgromadzoną publiczność. Uczestników pikniku do tańca porwała Głuszycka Orkiestra Dęta, grająca pod batutą Eugeniusza Lecia. Nie zabrakło także reprezentujących Gminę Głuszyca rękodzielników z Sierpnicy w osobach Katarzyny Woźniak-Redlickiej z „Barwnej Pracowni” oraz Agnieszki Rosińskiej ze świetlicy wiejskiej. Obie panie promowały prace wykonane metodą decoupage’u, a towarzyszyła im sołtys Sierpnicy Krystyna Gołębiowska. Kolorowe poduszki w kształcie serca przygotowały specjalnie na piknik seniorki z Klubu „Relaks”. Gminę Nowa Ruda reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Bartnicy, Ludwikowic, Sokolca, Jugowa, Dzikowca i Woliborza.

– Dziękujemy za wspólną udaną zabawę i już teraz zapraszamy za rok na czwarty „Piknik bez granic” do Głuszycy – podkreślają organizatorzy imprezy.

(SJ)

 piknik bez granic

Uczestników „Piknik bez granic” do tańca porwała Głuszycka Orkiestra Dęta.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej