Tygodnik DB2010

Jedlińskie widoki

Zgodnie z założonym harmonogramem prowadzone są prace przy budowie wieży widokowej na Górze Borowa w paśmie Gór Wałbrzyskich.

 

– To przedsięwzięcie realizowane jest w trudnych, górskich warunkach. Zakończenie prac planowane jest w październiku br. Wówczas 15 metrowa wieża zostanie oddana do użytku turystów odwiedzających Jedlinę Zdrój, Wałbrzych i okoliczne miejscowości. Oprócz wieży zostaną także wybudowane platformy widokowe na górze Jałowiec oraz w okolicach Czarnego Lasu przy kamieniołomie – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny Zdroju.

Z kolei na trasie pieszo-rowerowej przy kompleksie sportowo – rekreacyjnym, która prowadzi od ul. Zakopiańskiej do ul. Chrobrego trwa budowa kładek oraz układana jest nawierzchnia TerraWay. Jest to mineralno-żywiczna nawierzchnia wodoprzepuszczalna stosowana do budowy ścieżek ogrodowych, parkowych i rowerowych, dojazdów, parkingów i boisk sportowych. Jest estetyczna i wytrzymała, przepuszcza wodę oraz powietrze, zapobiega powstawaniu kałuż, jest odporna na warunki atmosferyczne i pozwala na wygodne użytkowanie. Zgodnie z umową, budowa trasy powinna zakończyć się na przełomie września i października br.

(RED)

 Borowa_budowa_wiezy

Jedlina – Zdrój w październiku 2017 r. zyska kolejne atrakcje.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej