Tygodnik DB2010

Kaplica do remontu

 

Do 10.10.2017 r. mają zakończyć się prace remontowe w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Bolesława Prusa w Szczawnie-Zdroju. Koszt remontu i aranżacji wnętrza kaplicy wyniesie 200 tys. zł.

 

Budynek kaplicy zbudowano w 1817 r. Był pierwotnie kościołem protestanckim. W latach 70tych przeprowadzono remont kaplicy. Zmieniono wygląd elewacji (wymieniono okna i wnęki okienne) jak i uwspółcześniono wygląd wnętrza. Zbito i położono nowe tynki, położono nową posadzkę, podwieszono sufit wielopłaszczyznowy. Rozpoczęty właśnie remont kaplicy cmentarnej polega na robotach rozbiórkowych, pracach ogólnobudowlanych i pracach instalacyjnych elektrycznych.

Zakres prac obejmuje w ramach robót rozbiórkowych: demontaż stalowych witryn okiennych i drewnianych drzwi wejściowych, demontaż sufitu podwieszanego, skucie tynków i demontaż instalacji elektrycznej. W ramach prac ogólnobudowlanych przewidziano: wykonanie izolacji poziomej ścian fundamentów, wstawienie nowych witryn okiennych i drzwi, nałożenie na ściany tynku renowacyjnego i montaż sufitu podwieszanego, położenie posadzki i wymurowanie parawanu i katafalku. W ramach prac instalacyjnych zaplanowano wykonanie instalacji elektrycznej i montaż głośników. W planie jest także dostawa i montaż ławek, świeczników oraz mównicy.

(RED)

 kaplica szczawno

Zabytkowa kaplica przechodzi gruntowny remont.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej