Tygodnik DB2010

Metal Mine Festival 2017

W tym roku na scenie Metal Mine Festival 2017 w Starej Kopalni w Wałbrzychu wystąpi 10 zespołów, w tym trzy główne prezentujące różne nurty muzyki metalowej: Septicflesh, Furia oraz Acid Drinkers. Oprócz nich zagrają: Obscure Sphinx, in Twilight’s Embrance, Doomas, Eternal Deformity, Antigod, F.A.M i Veal. – Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie i pojawicie się licznie 26 sierpnia w Starej Kopalni w Wałbrzychu – mówi Grzegorz Kruczyński z Agencji Aplauz Planet, która organizuje festiwal wraz z Gminą Wałbrzych i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

 

– Metal Mine Festival to impreza dedykowana fanom muzyki metalowej. Pierwsza edycja imprezy odbyła się 20.08.2016 r. w Wałbrzychu, w jednym z najbardziej wyjątkowych obiektów w Europie – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Na naszej scenie wystąpili: Decapitated, Illusion, Tortharry, Bloodthirst, Terrordome, The Sixpounder, Luna Ad Noctum, Cinis, Disorder, Warbell. To co nas wyróżnia, to doskonałe nagłośnienie, wyjątkowa lokalizacja oraz chęć zaprezentowania interesujących artystów – mówi Grzegorz Kruczyński. A to skład na Metal Mine Festival:

* ACID DRINKERS – od ponad ćwierć wieku grają w klubach i na największych scenach w Polsce. Szykuje się naprawdę niesamowita dawka energii! Nie trzeba było ich namawiać – powiedzieli, że na takiej imprezie ich obowiązkiem jest być!

* ANTIGOD – chcielibyśmy, żeby podczas każdej edycji na naszej scenie pojawiał się przedstawiciel czeskiego metalu. Kontynuując dobrą tradycję zaprezentujemy Wam naszych przyjaciół z Czech. W 2015 roku wydali album „Wareligion”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów muzyki metalowej.

* DOOMAS – to zespół ze Słowacji. Muzykę, którą tworzą, określają sami jako Melodic Dark Doom Metal.

* ETERNAL DEFORMITY – to zespół, który aktywnie działa od 1993 roku. Na swoim koncie maja siedem albumów w 2016 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album No Way Out.

* F.A.M. – to przedstawiciel gatunku Death/Grindcore, w 2016 roku ukazała się ich druga płyta ”Human Cargo”. Album zawiera 14 utworów poruszających się w obrębie death metalu i grindcor’a przyprawionych spora dozą kontrolowanego szaleństwa.

IN TWILIGHT’S EMBRACE – w 2015 r. wydali album “The Grim Muse”, w 2016 r. poprawili mini “Trembling”. In Twilight’s Embrace zagrają na Metal Mine Festival jeden z ostatnich koncertów po ich wydaniu, by skupić się na przygotowaniu nowego pełnometrażowego materiału. Death Metal będzie grany!

* Headlinerem drugiej edycji Metal Mine Festival będzie legenda greckiej sceny metalowej – zespół SEPTICFLESH! Po ubiegłorocznym świetnym koncercie na Brutal Asault pojawią się w Wałbrzychu. Mamy nadzieje, że zmiażdżą nas swoim monumentalnym brzmieniem! Septicflesh to zespół założony w Atenach w 1990 roku. Ich muzyka to wypadkowa kilku podgatunków muzyki metalowej, często połączona z aranżacjami symfonicznymi, nadającymi zespołowi charakterystyczny, niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Pierwszy pełny album „Mystic Places of Dawn” wydali w 1994 roku. W roku 2003 zespół zawiesił działalność, w 2007 roku powrócił na scenę metalową. W 2008 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album „Communion”. Ostatni album Septicflesh zatytułowany „Titan” ukazał się w 2014 roku, w nagraniach uczestniczyła Praska Orkiestra Symfoniczna.

* Przedstawicielem lokalnej sceny metalowej w tym roku będzie zespół VEAL z Mieroszowa. To pierwszy zespół, który zobaczycie podczas drugiej edycji Metal Mine Festival. Panowie z VEAL, wychowani na przegrywanych kasetach z nostalgią pielęgnują to, co bezpowrotnie zginęło wraz z poprzednim tysiącleciem, nie pozostając jednak dłużnym czasom współczesnym. Nawiązują w swych dokonaniach do czołówki progresywnego i technicznego death metalu z Gojira i Decapitated, oddając miejscami ukłony w stronę Meshuggah, Mastodon.

26 sierpnia 2017 roku na naszej scenie zaprezentują się także FURIA oraz OBSCURE SPHINX.

Trwa sprzedaż biletów na Metal Mine Festival 2017 w systemie Ticketpro (http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/hard-heavy/1895568-metal-mine-festival.html).

Bilety na Metal Mine Festival 2017 dostępne są także w sieci sklepów Media Markt, EMPiK, Saturn. Ceny biletów: 75 zł. Bilety kolekcjonerskie są dostępne w punktach sprzedaży:

* Wałbrzych – Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki, kasy Welcome Center.

* Wałbrzych – Pasaż Tesco, Biuro Usług Turystycznych Jolka.

* Wałbrzych – Kiosk z prasą Piaskowa Góra.

* Jelenia Góra – DEMO Paweł Drankowski ul. Cieplicka 107/7

* Wrocław – Rock Shop – Rynek, D.H. Feniks, IV piętro – prawa strona.

(RED)

MM-2017-internet

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej