Tygodnik DB2010

Na pomoc Kubusiowi

 

Wolontariusze współpracujący z Fundacją DKMS zachęcali do zostania potencjalnym dawcą szpiku dla chorych na choroby krwi. Punkty gdzie można było się zarejestrować zostały zorganizowane przed zamkiem w Książu, w galeriach handlowych Victoria i Tesco oraz przed kościołami w Boguszowie Gorcach. Akcję objął swoim patronatem biskup świdnicki Ignacy Dec.

 

– To już nasza trzecia akacja – powiedziała w imieniu wolontariuszy Renata Wierzbicka. Tym razem celem było znalezienie niespokrewnionego dawcy dla 6- letniego Kuby z Boguszowa Gorc. Dziecka wymagającego natychmiastowego przeszczepu szpiku, który od marca tego roku większość czasu przebywa na leczeniu w klinice hematologicznej we Wrocławiu. Przeszczep to jego szansa na poprawę stanu zdrowia. Przypominała, że na przełomie roku podobną akcję wolontariusze z Wałbrzycha zorganizowali dla Karolinki, która jest już po przeszczepie szpiku i jej stan zdrowia jest coraz lepszy.

W sobotę we wszystkich wałbrzyskich punktach do rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Kuby skutecznie zachęcali – zawodnicy futbolu amerykańskiego z Klubu z Miners Wałbrzych, a w niedzielę z kolei odwiedziła je kawalkada motocyklistów z Klubów Moto Wałbrzych i Wataha Husky z Wrocławia. Ciekawostką jest to, że w Książu zarejestrowali się w większości turyści odwiedzający zamek z różnych stron Polski.

– Dziękuję wszystkim osobom, które zarejestrowały się w tej akcji, naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas, futbolistom i motocyklistom za zaangażowanie by sprawę nagłośnić oraz za wsparcie Dorocie Barańskiej z Hotelu Maria – podkreśliła Renata Wierzbicka.

(KS)

dawcy szpiku

Mnóstwo osób włączyło się w akcję pomocy Kubusiowi.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej