Tygodnik DB2010

Ekologiczna energia w Powiecie Wałbrzyskim

Powiat wałbrzyski, w partnerstwie z gminami Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Walim, pozyskał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 3 168 462,58 zł na montaż instalacji fotowoltaicznej na 21 budynkach użyteczności publicznej.

 

Projekt realizowany będzie do 2018 roku, a jego głównym celem jest zwiększenie poziomu produkcji energii odnawialnej na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. Wśród zakwalifikowanych pod względem technicznym budynków znalazły się: szkoły, urzędy gmin, remizy strażackie, gminne biblioteki i centra kultury.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego w ostatnich dniach zakończył postępowanie przetargowe. Jest duża szansa, że pierwsze prace związane z instalacją systemów fotowoltaicznych rozpoczną się jeszcze w sierpniu bieżącego roku.

– To pierwsza tego typu inwestycja na tak duża skalę w naszym powiecie. Udało się to dzięki współpracy i zaangażowaniu włodarzy gmin partnerskich: Walimia , Czarnego Boru i Starych Bogaczowic – mówi wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

(AB)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

panele fotowoltaniczne dach

 

Montaż instalacji fotowoltaicznej obejmie 21 budynków użyteczności publicznej.

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej