Tygodnik DB2010

Wychowanie do wartości

 

W wakacyjny poranek 17 lipca, w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Biblioteki Miejskiej w Szczawnie Zdroju odbyły się warsztaty dla dzieci z projektu „Partnerstwo dla książki” w ramach programu MKiDN pn. „Wychowanie do wartości, czyli jak rozmawiać z dziećmi o wartościach wykorzystując literaturę”.

 

Warsztaty poprowadził specjalny gość – Elżbieta Łozińska – doradca pedagogiczno-psychologiczny, kulturoznawca, trener wideotreningu komunikacji, terapeuta NEST, autorka warsztatów, sesji tematycznych i artykułów prasowych na temat relacji międzyludzkich, komunikacji oraz przemocy i zaniedbania.

– Zajęcia były przeprowadzone na podstawie 3 pierwszych części „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa i dotyczyły relacji między rodzeństwem, z uwzględnieniem wartości rodziny i prawdy. Elżbieta Łozińska, wykorzystując losy bohaterów powieści, radziła jak być świadkiem wielkich wydarzeń i jak dostrzegać piękno otaczającego nas świata, wyjaśniała i włączała w dyskusje uczestników zajęć, na temat mechanizmów manipulacji i jak im się oprzeć, poruszyła również wiele aspektów życia. Odbyło się także czytanie na role fragmentu książki, które były także porównywane z adaptacją książki. Na zakończenie zajęć dzieci malowały bohaterów książki na kartach z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Serdecznie dziękujemy Elżbiecie Łozińskiej za przeprowadzenie ciekawych i wartościowych warsztatów, a naszym młodym czytelnikom za uczestnictwo i zaangażowanie w zajęciach – podkreślają organizatorzy zajęć.

(RED)

biblioteka szczawno

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej