Tygodnik DB2010

Zagórze Śląskie zaprasza

 

Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic nie mają do dyspozycji w gorące dni wielu miejsc, w których mogliby wypoczywać nad wodą. Dlatego w przypadku sprzyjającej aury nieustającym powodzeniem cieszy się Zagórze Śląskie.

 

Jedną atrakcji z Gminy Walim i Zagórza Śląskiego jest jezioro Lubachowskie, utworzone przez zaporę wodną na Bystrzycy (zbudowaną w latach 1912-1917, jedną z największych na Dolnym Śląsku) i rejs tym akwenem na pokładzie mini statku. Można także bezpieczne kąpać się w jeziorze Bystrzyckim, bowiem jest wyznaczone miejsce do kąpieli – “Słoneczne”. Piękna pogoda, czysta woda, ale przede wszystkim specjalnie przygotowana plaża, sprzyja zażywaniu kąpieli wodnych.

– Zapraszamy w każdy wakacyjny weekend, tj. od piątku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00. Bezpieczeństwa nad “Słonecznymi” wodami miejsca wyznaczonego do kąpieli strzec będzie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wałbrzycha. Urozmaicona linia brzegowa z głębokimi zatoczkami, strome brzegi z malowniczymi skałkami gnejsowymi, górująca nad jeziorem tajemnicza sylwetka Zamku Grodno sprawia, że Jezioro Bystrzyckie to jedno z najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach. Zatem gorąco polecamy tę letnią ofertę wakacyjnego wypoczynku i zapraszamy na plażę i ” Słoneczne” miejsce do kąpieli przy ul. Wodnej w Zagórzu Śląskim. Wstęp wolny! – podkreślają włodarze Gminy Walim.

(BAS)

Zagorze statek jezioro1

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej