Tygodnik DB2010

Gitarowe szaleństwa

W Jedlinie Zdroju zakończyły się XI Letnie Warsztaty Gitarowe, na które zjechali młodzi gitarzyści i profesorowie z całej Polski. Po raz trzeci warsztatom towarzyszył Festiwal Gitarowy w Jedlinie Zdroju.

 

Pierwszy dzień Festiwalu Gitarowego otworzył występ Marka Andrzejewskiego – autora, kompozytora i wykonawcy piosenek i współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów. Tego dnia wystąpił również Jakub Niedoborek, który należy do czołówki polskiej gitary styki i jest wychowankiem Katowickiej Akademii Muzycznej. Te muzyczne spotkania odbyły się w Browarze Jedlinka.

Drugiego dnia festiwalu – tym razem w kościele przy ulicy Jana Pawła II w Jedlinie-Zdroju – odbył się koncert Amor Con Chordes – to poznański zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę dawną. Grupę charakteryzuje bardzo ciekawe instrumentarium – oprócz instrumentów popularnych, takich jak gitara, kontrabas czy skrzypce, muzycy wykorzystują również lutnię, fidel, theorbę, cajon i wiele innych. Repertuar klasyczny tego zespołu wzbogacony jest o muzykę ludową celtycką i katalońską. Grupa tworzy również autorskie kompozycje stylizowane na twórczości epoki renesansu. W składzie zespołu występują: Joanna Kreft, Bartłomiej Marusik, Henryk Kasperczak oraz Marcin Chenczke.

A na zakończenie festiwalu w Parku Północnym w Jedlinie-Zdroju można było usłyszeć „Blues z Doliny Mississippi”. Tego dnia wystąpił grający na gitarze Romek Puchowski oraz Keith Dunn – wokalista z Bostonu, mistrz harmonijki. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach Festiwalu Gitarowego w Jedlinie-Zdroju był bezpłatny.

(LS)

 festiwal gitarowy

Romek Puchowski oraz Keith Dunn na scenie w Parku Północnym w Jedlinie-Zdroju.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej