Tygodnik DB2010

Promesa dla powiatu

 

14 lipca 2017 r. w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W spotkaniu uczestniczyła również minister Elżbieta Witek, która podkreśliła, że wniosków złożonych przez samorządy jest tak dużo, że z uwagi na ograniczone możliwości finansowe dofinansowanie może otrzymać jedynie część samorządów. Promesy MSWiA otrzymały 22 gminy i 3 powiaty. Największe dofinansowanie wśród powiatów i jedno z największych ze wszystkich samorządów otrzymał Powiat Wałbrzyski.

– Kolejny już raz Powiat Wałbrzyski otrzymał jedno z najwyższych dofinansowań z czego jestem bardzo dumny. Jak już wspomniała Pani Minister Elżbieta Witek, wniosków o dofinansowanie składanych są ogromne ilości. Dlatego trzeba być naprawdę skutecznym w działaniach, aby te środki otrzymać, co czynię ja wraz z moimi współpracownikami z zarządu powiatu i przy wsparciu pracowników naszego urzędu, za co im wszystkim z tego miejsca serdecznie dziękuję – powiedział odbierając promesę Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

Podczas uroczystości Wojewoda wręczył promesy przedstawicielom 25 samorządów z Dolnego Śląska o łącznej wartości 12,371 mln złotych.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

witek cichura

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej