Aktywnie i bezpiecznie

Polecamy19 lipca, 2017

Cykl wycieczek wakacyjnych, organizowanych przez Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach, rozpoczęła wizyta w świdnickiej pracowni słodkości „Ciukuruku”.

Dzieci poznały technikę tworzenia cukierków i lizaków, a także same spróbowały swoich sił i stworzyły liczne słodkości. Wszystkie słodycze wyglądały bajecznie, a smakowały jeszcze lepiej! Najmłodsi mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice zwiedzili również Kościół Pokoju, podziwiali panoramę miasta z wieży widokowej w rynku oraz spędzili aktywnie czas na placu zabaw pokonując tor przeszkód. Wyjazd do Świdnicy był pierwszą z wakacyjnych wycieczek organizowanych dla poszczególnych sołectw. Pomimo tego, że wycieczka dedykowana była sołectwom Chwaliszów, Jabłów i Struga to duży autokar pomieścił również dzieci z innych sołectw.

W Starych Bogaczowicach w ramach półkolonii dzieci, pod okiem pedagogów, uczestniczą w zajęciach artystycznych, grach i zabawach sportowych, warsztatach kulinarnych i wycieczkach pieszych – ostatnio wędrowały w okolicach zalewu i piekły kiełbaski na ognisku. Organizatorami półkolonii jest Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat”.

(IL)

slodkie wakacje

Tagi: , ,