Tygodnik DB2010

Oświatowe remonty

 

Szkolne mury na dwa miesiące opuścili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Gimnazjum nr 1, PSP nr 6 oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, jednak przez ten czas w tych miejscach zajdzie wiele zmian związanych z realizowanymi inwestycjami. Dodatkowo od nowego roku szkolnego dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły skorzystać z nowego obiektu w gminie, jakim będzie przedszkole w Gorcach.

 

Nowy rok szkolny przyniesie nie tylko zmiany w strukturze szkół w Boguszowie-Gorcach, ale także zmiany w samych szkołach, gdzie niektóre inwestycje już się rozpoczęły. Bardzo duże postępy są widoczne w Gorcach, gdzie trwa przebudowa budynku byłej biblioteki na przedszkole. Wartość tej inwestycji to 1,3 mln złotych.

Na październik zaplanowano zakończenie robót wewnętrznych, a na grudzień – robót zewnętrznych związanych z rewitalizacją budynku hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie-Gorcach, której wartość to prawie 2 mln złotych. Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej oraz budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej i instalacji gazowej. Zewnętrzną pochylnię oraz schody wejściowe zastąpią dojścia wykonane z kostki brukowej. Powstanie nowe ogrodzenie z siatki, budynek zostanie odnowiony na zewnątrz i wewnątrz. Co ważne pomieszczenia szatni i higieniczno-sanitarne zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak na tego typu halę przystało, w środku staną także nowe urządzenia sportowe.

Prace idą pełną parą w Boguszowie, gdzie trwa kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Publicznego Gimnazjum nr 1. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości ponad 1,3 mln zł (całkowita wartość inwestycji to ponad 1,6 mln zł). W budynku gimnazjum są docieplane ściany zewnętrzne i stropy. Zmodernizowany zostanie system grzewczy, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, a w sali gimnastycznej oraz kotłowni nastąpi wymiana opraw oświetleniowych na nowe energooszczędne typu LED.  Planowany termin zakończenia prac to listopad 2017 r.
W lipcu rozpoczęły się także prace w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Zespole Szkół Samorządowych. W PSP nr 6 będzie to modernizacja dachu, która obejmie m.in. wykonanie nowego pokrycia dachu, nowych kominów w części ponad dachem, przewodów wentylacyjnych i  nowej instalacji odgromowej. Realizacja inwestycji ma potrwać do września 2017r. W Zespole Szkół przy ul. Staszica prace potrwają dwa miesiące dłużej i obejmą roboty budowlane w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Oznacza to między innymi roboty rozbiórkowe, położenie wykładzin podłogowych o klasie ogniowej (co najmniej) trudnopalnej, nowe wyjścia do niektórych sal zabaw, wykonanie impregnacji drewnianej konstrukcji dachu, czy instalacji elektrycznej awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego. Szacunkowo cała inwestycja pochłonie 288 tysięcy zł.

(JCF)

przedszkole biblioteka gorce

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej