Tygodnik DB2010

Zjazd absolwentów Ceramika

 

Na 28 października 2017 roku zaplanowany został Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Placówka będzie obchodziła 70-lecie swojego istnienia.

 

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju, nazywany popularnie „Cermikiem”, jest szkołą, dla której organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski, jednakże ze względu na swoje usytuowanie w centrum miasta, bardzo aktywnie od dziesięcioleci uczestniczy w życiu Szczawna-Zdroju. Młodzież i nauczyciele zespołu szkół angażowali się i angażują nadal w działalność kulturalną środowiska, uczestniczą w imprezach organizowanych przez miasto i uzdrowisko w ciągu całego roku m.in.: Dni Szczawna-Zdroju, Narodowe Czytanie, Międzynarodowy Dzień Muzyki, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (w zespole szkół powstał pierwszy w mieście sztab WOŚP i jest tam do dziś), Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, Koncerty Noworoczne Zespołu Szkół dla mieszkańców miasta, Spotkanie Wielkanocne TMSZ, Konkurs Palm Wielkanocnych, kiermasz wielkanocny w Hali Spacerowej i Domu Zdrojowym, Konkurs Bab Wielkanocnych, apel przed pomnikiem Ułanów Legii Polsko-Włoskiej (od roku 2010 uczniowie zespołu szkół mają certyfikat opieki na tym miejscem pamięci narodowej, przyznanym przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu; szkoła od lat współorganizuje uroczystości przed pomnikiem). Do imprez, które mają miejsce w Szczawnie-Zdroju dochodzą także imprezy o zasięgu powiatowym mające charakter artystyczny i wolontariacki (Wałbrzych, Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Jedlina – Zdrój, Sokołowsko).

– Życzymy zaprzyjaźnionej z naszym miastem placówce wspaniałej atmosfery podczas obchodów 70-lecia i jeszcze wielu, równie wspaniałych i dostojnych jubileuszy – podkreśla Iwona Czech, prezes Stowarzyszenia Miłośników Szczawna Zdroju.

Harmonogram obchodów jubileuszu Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju, zaplanowanych na 28 października 2017 roku:

9.30     msza św. w kościele pod wezwaniem WNMP w Szczawnie-Zdroju

11.30   oficjalne uroczystości jubileuszowe w Teatrze Zdrojowym

14.00   obiad

15.00 – 17.00  okolicznościowe spotkania uczestników Jubileuszu w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie

17.00 – 18.00  składanie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli

19.00   bal absolwentów

(RED)

Zjazd ceramik

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej