Tygodnik DB2010

Nasza Borowa i gulaszowa

Zupa gulaszowa przygotowana przez Restaurację Polskie Smaki w Wałbrzychu i zupa grzybowa „Nasza Borowa” ugotowana przez Beatę Laskowską zwyciężyły w XV Dolnośląskim Festiwalu Zupy w Jedlinie-Zdroju.

Podczas XV edycji prezentacji kulinarnych w Jedlinie – Zroju do rywalizacji o miano najsmaczniejszej zupy stanęło wielu wystawców indywidualnych oraz reprezentujących pensjonaty i restauracje. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w postaci wczasów dla dwóch osób w Chorwacji, ufundowane przez Organizację Usług Turystycznych Zbigniew Górnicki (kategoria osoba fizyczna), natomiast w kategorii wystawców instytucjonalnych nagrodą główną były wczasy dla jednej osoby we francuskim Port Grimaud, ufundowane przez Biuro Turystyczno-Usługowe Juventur Wałbrzych. Dodatkowo w tej kategorii za zajęcie I, II i III miejsca przyznawane były vouchery o wartości odpowiednio 5 tys., 3 tys. i 2 tys. złotych z przeznaczeniem na reklamę. Wszyscy laureaci otrzymali również sprzęt AGD oraz – tradycyjnie – złote, srebrne i brązowe wazy.
Zupy oceniało jury w składzie: Kazimierz Chrapek – przewodniczący, Maja Drapich i Barbara Szeligowska. W kategorii wystawców instytucjonalnych III miejsce zajął Ośrodek Geovita Jugowice za zupę krem, 2 miejsce PPHU „Pod Papugami” za „Zupę z Łaźni”, a 1 miejsce Restauracja Polskie Smaki za zupę gulaszową. Natomiast w kategorii osób fizycznych 3 miejsce zajęła Katarzyna Biziewska-Stanik za pekińską zupę ostro-kwaśną „Podróż do Chin”, 2 miejsce Arkadiusz Stanik za kolorową zupę-gyros „Wspomnienie greckich wakacji”, a 1 miejsce Beata Laskowska za zupę grzybową „Nasza Borowa”.
Poza głównym elementem XV Dolnośląskiego Festiwalu Zupy w Jedlinie-Zdroju – zupą i jej degustacją – nie zabrakło występów artystycznych, gier, zabaw i animacji dla dzieci, prowadzonych przez klaunów Klarę i Patryka. Na scenie wystąpił zespół Retro ze Strzegomia oraz Na Ludową Nutę z Krakowa, które zaprezentowały najpiękniejsze fragmenty polskiego folkloru z różnych stron kraju. Były także stoiska z miodami, serami, przyprawami, zabawkami, ozdobami i rękodziełem artystycznym.
(RED)

Festiwal Zupy-10

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej