Tygodnik DB2010

Wizyta z prezentami

 

Środki czystości, skarpetki i poduszki trafiły do podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych przy ul. Asnyka w Wałbrzychu. Wkrótce dzieci dostaną także parasol ogrodowy.

 

Dary są efektem wizyty Piotra Zimnickiego, prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu i jego zastępcy: Magdaleny Król i Łukasza Mikołajczyka, którym towarzyszyli członkowie Stowarzyszenia Staruszkowo, prowadzącego hospicjum dla starych psów z Krzewia Małego.

– Odwiedziliśmy dwie placówki opiekuńczo -wychowawcze „Dom Trójka” i „Dom Czwórka” na ulicy Asnyka w Wałbrzychu. W każdym z tych domów jest po 14 miejsc dla wychowanków. Chcieliśmy zobaczyć jak dzieci radzą sobie w nowych warunkach i podarować placówce trochę środków higienicznych, które są ciągle potrzebne oraz skarpetki dla najmłodszych bo – jak wiadomo – maluszki mają spore potrzeby. Dla zapewnienia dzieciom kolorowych snów dołożyliśmy też poduszki. Poza tym obiecaliśmy pani dyrektor, że w najbliższym czasie sprezentujemy duży parasol ogrodowy, który będzie chronił przed słońcem dzieci bawiące na placu zabaw. Po remoncie placówki są piękne, a dzieci mogą czuć się w swoich pokojach oraz w innych pomieszczeniach jak w domu. Atmosfera jest rodzinna, a dzieci i opiekunowie są bardzo sympatyczni. Pani dyrektor jest odpowiednią osobą na tym stanowisku i można tylko sobie życzyć, aby było więcej osób bardzo dobrze zarządzających takimi placówkami – podkreśla Piotr Zimnicki.

(ŁM)

Wizyta z prezentami

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej