Tygodnik DB2010

Powiat pozyskał kolejne środki na inwestycje

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego pozyskał kolejne środki na modernizację infrastruktury drogowej na obszarze powiatu ziemskiego.

 

W ramach realizacji programu wieloletniego pn. „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” pozyskano dofinansowanie w wysokości 132 082 zł na zadanie pn. „Modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 3389D w Strudze stanowiącej łącznik dróg wojewódzkich 375 i 376”. Ponadto pozyskano 208 600 zł dofinansowania ze środków Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na przebudowę obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 3377D w Sierpnicy w gminie Głuszyca.

– Od początku kadencji stawiamy na rozwój infrastruktury drogowej w celu poprawienia bezpieczeństwa i komfortu przemieszczania się mieszkańcom naszego powiatu. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i aktywnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych, wyremontowaliśmy już ponad 70 km dróg, a także zamontowaliśmy bariery energochłonne i wyremontowaliśmy szereg mostów. Te kolejne pozyskane środki finansowe pomogą nam spełnić oczekiwania mieszkańców gminy Stare Bogaczowice i gminy Głuszyca. Nasz powiat był przez lata zaniedbany, a teraz my zmieniamy go dla państwa – podkreśla starosta Jacek Cichura.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

drogi1

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej