Tygodnik DB2010

Awantura o wiedzę

W Publicznym Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie odbyła się kolejna międzygimnazjalna „Awantura o wiedzę” . Konkurs, miał na celu sprawdzenie wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz geografii i gwarantował dobrą zabawę, a także nawiązanie kontaktów wśród uczniów z powiatów wałbrzyskiego  i kamiennogórskiego.

 

awantura o wiedze

 

 

 

 

Formuła konkursu opracowana została przez nauczycielkę matematyki oraz przy pomocy zespołu nauczycieli przedmiotów matematyczno- przyrodniczych. Opiekunowie konkursu – Anna Szwalec, Jan Nowaczyk i Longina Słowińska – przygotowali pytania, dekorację oraz niezbędne rekwizyty.

W tym roku rywalizowało pięć drużyn. I miejsce zajęło Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce, II miejsce Gimnazjum w Czarnym Borze, III miejsce – Publiczne Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie, IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Pisarzowicach, a V miejsce – Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu.

– Uczestnicy dostarczyli wielu emocji i stosowali różne strategie gry. Licytowali sprytnie i wspaniale odpowiadali na wylosowane pytania. Odwaga, właściwa ocena sytuacji i możliwości drużyn przyczyniły się do wielu zwrotów akcji. A wszyscy miło spędzili czas. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone albumami i statuetkami. Podsumowaniem konkursu był wspólny poczęstunek, który został przygotowany dzięki wsparciu rodziców – podsumowuje Anna Kulińska z mieroszowskiego gimnazjum.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej