Tygodnik DB2010

Zbudują więcej mieszkań

Przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu zostanie wybudowanych 5 sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy, w których znajdzie się 215 nowoczesnych mieszkań. To będzie efekt podpisanej 5 czerwca br. umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a Gminą Wałbrzych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

 

Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu pozwoli ograniczyć lokalny deficyt mieszkaniowy.

– Dziękuję rządowi Rzeczpospolitej Polskiej, że wspiera Wałbrzych programem mieszkaniowym, który jest nam tak bardzo potrzebny. Chciałbym również podziękować lokalnym parlamentarzystom, wspierającym zabiegi władz miasta w tej sprawie. Liczę, że podobne pozytywne zakończenie będzie miała sprawa finansowania obwodnicy Wałbrzycha, na której budowę środki przyznało ministerstwo, o czym informował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w styczniu br. – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.  – Możliwość współpracy z BGK Nieruchomości, oznaczająca dobry dla naszego miasta model finansowania, to ogromna szansa dla Wałbrzycha – dodał.

Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości, ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną.

– Mieszkanie Plus jest szansą, która pozwoli młodym śmiało patrzeć w przyszłość w najważniejszym dla nich momencie, wtedy, gdy chcą założyć rodzinę. Realizowany program rządu ma także inny wymiar; silnie prorozwojowy dla regionu, o sprawy którego Prawo i Sprawiedliwość skutecznie zabiega – powiedział poseł ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk.  -Z tych dwóch powodów cieszę się, że skorzystają z niego mieszkańcy Wałbrzycha – dodał.

(GM)

Mieszkanie+ 3

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej