Tygodnik DB2010

Dni Podzamcza

 

We wtorek, 16 maja, wernisażem wystawy fotograficznej Jerzego Brożka „Pejzaż – przestrzeń fascynacji” oraz pokazem diaporam z wyprawy w góry Pirin w sali Ośrodka Społeczno-Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze,” zainaugurowano obchody Dni Podzamcza z Orange.

 

Program corocznego święta największego wałbrzyskiego osiedla, jest bogaty i skierowany do każdego uczestnika. W kolejnych dniach organizatorzy oferują: koncert z okazji 15-lecia Chóru Cantus w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, wernisaż wystawy prac konkursu plastycznego „Orange dla rodziny” (pasaż Tesco), Otwarte Mistrzostwa Podzamcza w Badmintonie o Puchar Orange (PSP nr 21), wieczór artystyczno-literacki z okazji Dnia Matki (sala widowiskowa OSK).

W sobotę, 3 czerwca, odbędzie się festyn rekreacyjny na terenie przyległym do kościoła parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (al. Podwale 2a). W programie występy przedszkolaków, prezentacja uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz z PSP nr 21, rodzinne konkursy ekologiczne, występ młodzieży z Gimnazjum nr 7, prezentacje Studia Tańca Carmen i Zumba Fitness. Przewidziano też mobilne centrum animacji dla dzieci, sportową rywalizację z Fundacją Recal, prezentację sprzętu Klubu Krótkofalowców LOK oraz modeli samolotów, malowanie twarzy, symulator jazdy samochodem, konkurs malowania na asfalcie oraz wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i z zabawkami.

Organizatorzy Dni Podzamcza zapraszają także na Otwarte Mistrzostwa Podzamcza w Tenisie Ziemnym o Puchar Orange (korty przy ul. Grodzkiej), XXIX Bieg Książański (otulina Ksiażańskiego Parku Krajobrazowego) i Turniej Koszykówki Ulicznej o Puchar Orange (boisko przy ul. Grodzkiej).

Tegoroczne święto Podzamcza zakończy się w niedzielę, 18 czerwca, Turniejem Siatkówki Plażowej o Puchar Almar Sport (boisko przy ul. Fortecznej).

(A.Bas.)

Czyste Podzamcze

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej