Tygodnik DB2010

Dokończą Strzegomską

Ruszyły prace drogowe związane z dokończeniem remontu ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu. Ciągnący się od trzech lat remont ma się zakończyć 17 czerwca tego roku.

strzegomska-remont-stoi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulica Strzegomska w Wałbrzychu stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjny dla samochodów dostawczych do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przetarg na remont ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu został rozstrzygnięty wiosną 2014 roku i wkrótce została podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje dwa odcinki: na terenie Walimia i Wałbrzycha, łącznie ok. 3,21 km. Droga została poszerzona, zbudowane zostały chodniki i ścieżka rowerowa. Powstała nowa kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie uliczne. Koszt robót to prawie 14 mln zł, z czego ponad 11 mln zł to dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego. Wszystkie prace miały zakończyć się już w ubiegłym roku, ale do dziś inwestycja nie została zrealizowana. Nie zostały dokończone m.in. chodniki, ścieżka rowerowa, skrzyżowania i oświetlenie. Jesienią 2016 r. firma prowadząca remont ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu zabrała sprzęt i ludzi, pozostawiając niedokończoną inwestycję.

– Wykonawca nie wywiązał się z umowy, która została rozwiązana. Po przeprowadzeniu inwentaryzacji zostanie wyłoniony nowy wykonawca, który dokończy prace, a z firmą, która nie dokończyła prac spotkamy się w sądzie – wyjaśnia Bogusław Rogiński z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Władze Wałbrzycha zapewniały, że do końca 2016 roku dokończą ten przewlekły remont, ale to się nie udało. Za to teraz – w terminie od 09.05.2017 r. do 17.06.2017 r. – prace drogowe mają zostać zakończone.

– W związku powyższym, na odcinku od ronda łącznika ul. Uczniowskiej do skrzyżowania ulic Strzegomska-Świdnicka-Noworudzka-11 Listopada, Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu zmienił na czas prac zasady organizacji ruchu na ulicy Strzegomskiej (droga wojewódzka nr 379). W tym okresie ul. Strzegomska jest całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów ciężarowych. Objazd ul. Strzegomskiej odbywa się ulicami: Uczniowska – de Gaulle’a – Wieniawskiego – Długa – Wrocławska – Armii Krajowej – Wrocławska – Parkowa – 11 listopada – Noworudzka. Natomiast ruch samochodów osobowych przez ul. Strzegomską odbywa się w sposób ograniczony, z wyłączeniem odcinków całkowicie zamkniętych dla ruchu, w następujących etapach: etap I – rondo ul. Uczniowska – skrzyżowanie z ul. Orkana, etap II – skrzyżowanie z ul. Orkana – skrzyżowanie z ul. Zagórzańską, etap III – skrzyżowanie z ul. Zagórzańską – skrzyżowanie ul. Strzegomska-Świdnicka-Noworudzka-11 Listopada. Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o uwzględnienie powyższych informacji przy planowaniu przejazdów – mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha.

(RED)

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej