Tygodnik DB2010

Honorowa wizyta

 

Lucia Chauvet – Honorowa Obywatelka Miasta Jedliny-Zdrój wraz z małżonkiem złożyła wizytę w Urzędzie Miasta Jedlina Zdrój.

 

Podczas spotkania w magistracie z przedstawicielami samorządu: burmistrzem miasta Leszkiem Orplem, przewodniczącą rady miasta Marią Drapich, zastępcą burmistrza Romualdem Wysockim, sekretarzem miasta Iwoną Kupiec-Darmetko, dyrektorem Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka Katarzyną Lepis i dyrektorem Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II Barbarą Jakacką, rozmawiano o aktualnej sytuacji politycznej w Europie i we Francji, gdzie mieszka Lucia Chauvet. Burmistrz miasta zapoznał gości z bieżącymi sprawami w tym, z reformą oświaty i sytuacją szkół po 1 września br., a także omówił planowane inwestycje w mieście. Przedstawiciele miasta przekazali pamiątki związane z tradycjami wielkanocnymi, z których część wykonali uczniowie obu jedlińskich szkół. Lucia Chauvet otrzymała także książkę pt. „Dzieje kolei Bystrzycy (Weistritzthalbahn) Świdnica – Jedlina-Zdrój” autorstwa Przemysława Dominasa, w której – wraz z opisem linii kolejowej – znajdują się historyczne zdjęcia zabytkowego mostu konstrukcji Gerbera nad rzeką Bystrzycą w Jedlinie-Zdroju.

– Każda wizyta w Jedlinie-Zdroju jest dla mnie wyjątkowym czasem i nawet niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła mnie do pozostania i udziału w majówce – podkreśliła Lucia Chauvet uvet.

(RED)

Lucia Chauvet jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucia Chauvet podczas spotkania z samorządowcami i dyrektorami szkół w Jedlinie Zdroju.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej