Tygodnik DB2010

Wygrali przyszłość

 

W Zespole Szkół Fundacji SGM-K w Wałbrzychu odbyła się gala konkursu „Wygraj Przyszłość”. W konkursie, który odbył się już po raz piąty, rywalizowali uczniowie klas szóstych w dwóch blokach tematycznych: ogólnym oraz językowym. Do wygrania były stypendia na naukę w klasie VII i VIII Szkoły Podstawowej Fundacji SGM-K.

 

W konkursie wzięło udział 52 uczniów, którzy reprezentowali 9 szkół: Zespół Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko-Księgowa” w Wałbrzychu, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Świebodzicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach, Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu. Galę programem artystycznym uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji SGM-K oraz Gimnazjum Menadżerskiego. Nagrody otrzymali zarówno uczniowie, jak i szkoły.

wygraj przyszlosc smgk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto zwycięzcy:

Kategoria OMNIBUS (blok ogólny + blok językowy) – Tytuł Omnibusa – Krzysztof Żałobka (PSP nr 28), finalista I stopnia – Jakub Niewada (Szkoła Podstawowa Fundacji SGM-K), finalista II stopnia – Jan Lewandowski (SP nr 3 z Kowar), finalista III stopnia – Jacek Jeczeń (PSP nr 28).

Blok ogólny: laureat – Kacper Gawron (PSP nr 23), finalista I stopnia – Hubert Cytarzyński (PSP nr 4 ze Świebodzic), finalista II stopnia – Wiktoria Dębicka (ZSP nr 3), finalista III stopnia – Wiktoria Hejman (PSP nr 23), finalista III stopnia – Aleksandra Sznel (PSP nr 23).

Blok językowy: laureat – Luiza Jordanow (PSP nr 37), finalista I stopnia – Martyna Matwiejszyn (Szkoła Podstawowa Fundacji SGM-K), finalista II stopnia – Julia Biniakiewicz (MSP ze Szczawna-Zdroju), finalista III stopnia – Mikołaj Bartnicki (PSP nr 28).

Rywalizacja szkół (najwyższy średni wynik uczniów): I miejsce – PSP nr 4 ze Świebodzic, II miejsce – PSP nr 28 z Wałbrzycha, III miejsce – PSP nr 23 z Wałbrzycha.

 

Muzyczne perełki

 

27 kwietnia 2017 r. odbył się pierwszy Przegląd Piosenki Przedszkolnej ”Muzyczne Perełki”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa Fundacji SMGK na Starym Zdroju. Do udziału w przeglądzie zgłosiły się przedszkola z Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz z samego Wałbrzycha. Dzieci brały udział w dwóch kategoriach: soliści i zespół wokalny.

muzyczne perelki smgk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie umiejętności muzycznych i popularyzacja śpiewu przez dzieci. Zaistnienie na scenie na tym etapie jest dla dziecka doskonałą okazją do tego, aby nauczyć je wiary w siebie i swój talent. To także wspólna okazja do świętowania nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i opiekunów, którzy włożyli dużo pracy w przygotowania występów małych wykonawców. Wszystkie dzieci, które występowały na scenie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nagrody również otrzymały wszystkie placówki przedszkolne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Katarzyna Izabela Mrzygłocka – poseł na Sejm RP oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, w którym odbyło się to wydarzenie. Impreza spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami wśród nauczycieli i rodziców biorących w niej udział i – co najważniejsze – z zadowoleniem ze strony samych małych uczestników. Organizatorzy i patroni honorowi zapowiadają, że będzie to impreza cykliczna. Kolejny przegląd już za rok – zapowiada Karolina Koperianów, asystent dyrektora Zespołu Szkół Fundacji Szkoła Gminna Menadżersko-Księgowa w Wałbrzychu.

(RED)

 

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej