Tygodnik DB2010

Spotkanie z policją

 

W Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy Marcina Surmy – kierownika rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji w Głuszycy z członkami Koła Emerytów i Rencistów Gminy Walim.

 

Debata poświęcona była problemom bezpieczeństwa osób starszych. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie emerytów i rencistów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. Na wstępie Marcin Surma przedstawił ogólną sytuację panującą na terenie gminy Walim w zakresie bezpieczeństwa oraz przybliżył słuchaczom zasady funkcjonowania oszustów na tzw. “wnuczka”, “gazownika” czy “policjanta” oraz metody tzw. naciągaczy, działających za pośrednictwem telekomunikacji. Poinformował również, jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo. Zebrani dyskutowali i wymieniali się własnymi doświadczeniami na temat reagowania i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. Na zakończenie funkcjonariusz policji zapoznał naszych seniorów z “Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz wyjaśnił, jak w prosty sposób, przy użyciu telefonu komórkowego, można z niej korzystać.

Spotkanie cieszyło się z dużym zainteresowaniem walimskich rencistów oraz emerytów i było pierwszym z cyklu spotkań poświęconych tej wrażanej tematyce.

(RED)

 policja walim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcin Surma rozmawiał z seniorami z gminy Walim o ich bezpieczeństwie.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej